Gamedile.pl

#

Killer is Dead

PC360PS3
Opis gry
Killer is Dead to stworzona przez japońską firmę Kadokawa Games we współpracy z Grasshopper Manufacture (twórcami Lolipop Chainsaw) gra akcji, wydana wyłącznie na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Została zapowiedziana 31 stycznia 2013 roku.

Akcja gry przenosi nas do bardzo niedalekiej przyszłości w doskonale nam znane realia, właśnie ze względu na bliskość czasową. Przybliża nam losy więźnia o pseudonimie „Egzekutor”, Mondo Zappy, który został zamknięty w celi o zaostrzonym rygorze ze względu na wielokrotne morderstwa. Dla mężczyzny takiego jak on pobyt w więzieniu, nawet ustalony na dożywotni, nie mógł trwać zbyt długo - po krótkim czasie ucieka i powraca do tego, w czym zawsze był dobry - zabijania ludzi. Swoich ofiar jednak nie poszukuje w niewinnych i bezbronnych przechodniach, lecz w ohydnych kryminalistach, którzy rozsiani po całym świecie mordują, kradną i po prostu nie zachowują się w odpowiedni sposób.

Rozgrywka w grze jest bardzo dynamiczna i w głównej mierze sprowadza się do manipulowania główną bronią, jaką dysponuje główny bohater, to jest japońskim mieczem. To właśnie broń biała gra tutaj pierwsze skrzypce, choć nie można tutaj mówić o ubogim arsenale „zabawek”. Pomimo, że w prawej dłoni Egzekutor dzierży swój samurajski miecz, jego lewa - sztuczna - może zostać wyposażona w zgoła odmienną broń. Tylko od nas zależy, co to będzie.

Największą uwagę do Killer is Dead przyciąga jej oprawa wizualna. Została wykonana w charakterystycznym stylu, stawiającym na ciekawe kontrasty i nietypowe rozwiązania.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 31 stycznia 2013.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Killer is Dead

  • Platformy: PC360PS3
  • Gatunek: Gra akcji» Hack & slash
  • Producenci: Grasshopper Manufacture (główny)
  • Wydawcy: Deep Silver Cenega
  • Tematy Science fiction
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 27 sierpnia 2013 360PS3
# 30 sierpnia 2013 360PS3
# 09 maja 2014 PC
# 23 maja 2014 PC