Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Killzone 2 jest pierwszoosobową strzelanką kontynuującą wydaną w 2004 roku na łamach platformy PlayStation 2 produkcję o tematyce science fiction. Jej stworzenia podjęło się studio Guerrilla Games, które było odpowiedzialne również za pierwowzór. Całość swojej pierwszej prezentacji doczekała się już na targach E3 2005 - cztery lata minęły, nim została oficjalnie wydana.

Fabuła gryAkcja w Killzone 2 została osadzona dwa lata po wydarzeniach z pierwszej części, już po tym, jak opadły emocje związane z inwazją Helghan na planetę Vekta. Organizacja ISA nie zamierza czekać na kolejny ruch ze strony obcych, przechodząc do ofensywy - wysyła swoich żołnierzy na Helghę, by ci przechwycili jej lidera, imperatora Scolara Visariego.

Wcielamy się w postać Seva - członka elitarnej grupy Alpha Team, która jako jedna z wielu wyruszyła na wyżej wspomnianą wrogą planetę. Trafiła do jej stolicy, miasta o nazwie Pyhrrus, a jej zadaniem jest przeprowadzenie finalnej fazy inwazji. My jej w tym pomożemy.

Mechanika rozgrywkiKillzone 2 w swoich głównych schematach rozgrywki nie odbiega od typowych przedstawicielek gatunku pierwszoosobowych strzelanek. Polega więc przede wszystkim na strzelaniu w niemal wszystko, co pojawia się na ekranie, a przy okazji realizacji kolejnych zlecanych przez system misji. Świat gry jest zamknięty - podążamy tu zatem z góry wytyczoną przez autorów ścieżką.

Kluczową rzeczą w drugiej odsłonie cyklu jest system osłon, który umożliwia nam schowanie się za niemal każdym elementem i prowadzić ostrzał zza niego. W parze z tą funkcjonalnością pojawiło się również możliwe do pełnego zniszczenia otoczenie, w którym większe elementy osłaniające nasze ciało mogą być uszkadzane kawałek po kawałku, a w konsekwencji i zniszczone.

Poza kampanią dla pojedynczego gracza całość oferuje możliwość zabawy w sieciowym trybie wieloosobowym, przeznaczonym dla maksymalnie 32 graczy. Autorzy zadbali o bogactwo trybów, jak również rozwój konta gracza. W czasie zabawy w sieci możemy zatem zdobywać 12 unikalnych rang militarnych, 46 odznaczeń i medali, jak również odkrywać nowe zdolności i klasy postaci.

Warstwa technicznaZ uwagi na fakt przeniesienia gry na platformę nowszej generacji, autorzy mogli się w niej pokusić o spory skok jeżeli chodzi o jakość oprawy audiowizualnej. Ta jest znacznie bogatsza w szczegóły, a jednocześnie zachowuje klimat science fiction całej produkcji.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 15 marca 2018.
PlayStation 3
funkcja wibracji DualShock 3wykorzystuje żyroskop w kontrolerzefunkcje sieciowe • HD 720p • 52 MB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-32 graczy, rywalizacja, multiplayer

Gry podobne do Killzone 2

Gra

Killzone 2

Wydania gry

już wydane
# 25 lutego 2009 PS3
# 25 lutego 2009 PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS3