Kingdom Come: Deliverance - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Tytuł cRPG stworzony przez czeskie studio Warhorse z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach ósmej generacji. Autorzy początkowo mieli duże problemy podczas kreacji gry - ambitne plany odwzorowania średniowiecznego okresu oraz skupienia się na realistycznym oddaniu tych realiów nie spotkały się z uznaniem potencjalnych wydawców. Fundusze udało się pozyskać dopiero dzięki kampanii na Kickstarterze. Użytkownicy popularnego serwisu przekazali twórcom aż 1 106 371 funtów, choć startowy cel wynosił jedyne 300 tysięcy. Sukces ten zapewnił Warhorse wsparcie ze strony Deep Silver.

Przez swoje rozbudowanie oraz sandboksowy charakter Kingdom Come: Deliverance nasuwa skojarzenia z The Elder Scrolls V: Skyrim czy serią Mount & Blade, z kolei poziom trudności ma wiele wspólnego z cyklem Dark Souls autorstwa From Software.

Fabuła gryHistoria rozpoczyna się w średniowiecznych Czechach, kiedy po śmierci ojca Wacław IV zostaje nowym królem państwa, nie każdemu jest to na rękę. Nowy władca woli bowiem korzystać z majątku i uciech, niż zajmować się krajem, przez co naraża się szlachcie. Z sytuacji decyduje się skorzystać jego przyrodni brat Zygmund, który dopuszcza się zdrady.

Więzi monarchę i najeżdża kraj z własną armią. Henryk, główny bohater gry, boleśnie odczuwa to na własnej skórze. Maszerujące wojska napadają i niszczą jego wioskę, a on jako jedyny uchodzi z życiem. Od tego momentu zaczyna się jego przygoda napędzana chęcią zemsty na oprawcach. Sam jednak nie spodziewa się, że popchnie go ona również w politykę i pozwoli wpłynąć na losy swego kraju.

Silnik gryKingdom Come: Deliverance korzysta z zaawansowanego silnika CryEngine, który wykorzystany został między innymi przy produkcji serii gier akcji Crysis.

Mechanika rozgrywkiTytuł jest grą role-play, w której ogromne znaczenie ma realizm oraz zgodność z epoką. Protagonista nie ma jasno określonej profesji, dlatego tylko od nas i naszych preferencji zależeć będzie, jak rozwiążemy każde zadanie. Zarówno misje z wątku głównego, jak i te poboczne wykonać można korzystając z drogi dyplomacji, jak i przebiegłości czy brutalnej siły. System walki w Kingdom Come: Deliverance daje nam wiele możliwości prowadzenia natarcia i parowania ataków, jest jednak bardzo wymagający i skupiony na taktyce. Podobnie jak w grze For Honor udany atak lub blok wymaga od nas dostosowania się do ruchów przeciwnika, w tym manewrowania orężem i kierowania go w różne strony. Z pomocą w każdym aspekcie przychodzi jednak możliwość rozwoju bohatera.

Oprócz walki możemy zająć się także innymi czynnościami, Henryka warto dla przykładu nauczyć czytać (w Średniowieczu nie była to umiejętność powszechna) aby znalezione lektury nie były dla niego jedynie niekończącym się szlakiem znaków. Możemy również oddać się złodziejskiemu fachowi, posiąść zdolność skradania się, otwierania zamków wytrychami czy kradzieży kieszonkowej. Nic nie stoi też na przeszkodzie, byśmy doskonalili się w alchemii czy jeździectwie i wielu innych.

W grze możemy liczyć na ogromny zestaw średniowiecznego oręża, mowa tu nie tylko o mieczach, toporach czy łukach, lecz również zbrojach, w których grze znajdziemy aż 16 różnych rodzajów. Do tego dochodzi również opcja zaznania życia rzemieślnika i wytwarzanie własnych wyrobów za pomocą zestawu minigier.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 11 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

 • System operacyjny: OS 64-bit Windows 7 / 64-bit Windows 8 (8.1) / Windows 10
 • Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz, AMD CPU Phenom II X4 940
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 660, AMD GPU Radeon HD 7870
 • Miejsce na dysku: 40 GB dostępnej przestrzeni

Zalecana konfiguracja

 • System operacyjny: OS 64-bit Windows 7 / 64-bit Windows 8 (8.1) / Windows 10
 • Procesor: Intel CPU Core i7 3770 3,4 GHz, AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 1060, AMD GPU Radeon RX 580
 • Miejsce na dysku: 40 GB dostępnej przestrzeni

Gry podobne do Kingdom Come: Deliverance

Gra

Kingdom Come: Deliverance

 • Platformy: PCPS4XO
 • Gatunek: Fabularna» cRPG» Przygodowa gra akcji
 • Producenci:
 • Wydawcy:
 • Tematy Historia, Średniowiecze
 • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
13 lutego 2018 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4