Gamedile.pl

#
Opis gry
Knight Terrors to przygotowana przez studio FreakZone Games gra akcji zaprojektowana wyłącznie z myślą o konsoli Nintendo Switch. Dystrybuowana jest cyfrowo i oferuje możliwość zabawy dla jednej osoby.

Mechanika rozgrywkiW Knight Terrors rozgrywkę obserwujemy z perspektywy bocznej - podobnie, jak w klasycznych platformówkach. Kierujemy w niej poczynaniami rycerza, który dzięki swoim skrzydłom potrafi unosić się w powietrzu. Jego głównym zadaniem jest pozbycie się zła (przede wszystkim w postaci szkieletów, ghoulów i innych istot umarłych) zamieszkującego świat. Gra nie wybacza błędów, a trzy życia muszą nam starczyć na przejście jej całej.

W trakcie zabawy stale zmierzamy w prawo, walcząc z całymi hordami nieprzyjaciół - co ważne, żadnego z nich nie możemy pozostawić żywego. Przedostanie się któregokolwiek z nich na drugą część ekranu jest równoznaczne ze stratą jednego z naszych żyć. Wraz z pokonywaniem kolejnych rywali stopień trudności gry rośnie - podobnie zresztą, jak tempo zdobywania przez nas punktów. Te pozwalają nam rywalizować w rankingach.

Urozmaiceniem rozgrywki są proceduralnie generowane poziomy, dzięki którym każda rozpoczęta gra różni się od poprzednich.

Warstwa technicznaKnight Terrors zostało zaprojektowane w 8-bitowej oprawie graficznej, przywodzącej na myśl najbardziej klasyczne przedstawicielki gatunku platformówek. Gra cechuje się intuicyjnym sterowaniem, zmuszającym nas do wciskania zaledwie dwóch przycisków (ataku oraz skoku). Naszym zmaganiom towarzyszy z kolei neoklasyczna oprawa dźwiękowa.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 07 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Knight Terrors

  • Platformy: Switch
  • Gatunek: Gra akcji
  • Producenci: FreakZone Games
  • Wydawcy: Nicalis
  • Tematy Retro
  • Perspektywa: Z boku
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
# 24 października 2017 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
SWITCH