Knights of Xentar (Dragon Knight III) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako Dragon Knight III.
Opis gry
Knights of Xentar to gra należąca do gatunku eroge jRPG - posiada wiec zabarwienie erotyczne, a z tego powodu często jest ona zaliczana do gatunku hentai. Jest to trzecia odsłona serii Dragon Knight i właśnie pod takim tytułem ukazała się w Japonii. Za jej stworzenie odpowiada studio ELF. Gra po raz pierwszy ukazała się w roku 1991 tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni na NEC PC-9801, harp X68000 i PC Engine CD i dopiero 4 lata później zadebiutowała również w USA na systemie MS-DOS.

Produkcja zrywa ze schematem z poprzednich odsłon, porzuca dungeon crawlerowy charakter na rzecz systemu wzorowanego na pierwszych odsłonach serii Final Fantasy. Knights of Xentar wydane zostało w USA i Niemczech w dwóch wersjach, ocenzurowanej (z zakrytymi partiami ciała i złagodzonymi dialogami) oraz oryginalnej.

Fabuła gryGłównym bohaterem gry jest rycerz Desmond (w japońskiej wersji Takeru), który po wyzwoleniu Strawberry Fields spod klątwy demona oraz uratowaniu kobiet z miasta Phoenix przed wiedźmą, znalazł się w kiepskiej sytuacji. Został okradziony z całego swojego majątku przez bandytów. Jego nowym celem stało się oczywiście odnalezienie rzezimieszków, a przy okazji uwikłał się również w pozornie łatwą misję od burmistrza miasta. Z czasem jednak stanie się ona dla Desmonda prawdziwym wyzwaniem.

Mechanika rozgrywkiKnights of Xentar to gra przygodowa, mocno wzorowana na wspomnianym wcześniej cyklu Final Fantasy. Poza eksploracją spotykamy się więc tutaj z losowymi walkami, podczas których wydajemy polecenia naszym podopiecznym. Bitwa ma charakter dość automatyczny - starcia toczą się w czasie rzeczywistym, my jednak w dowolnym momencie możemy je zatrzymać i rozkazać użycie przedmiotu, czaru lub konkretnego rodzaju ataku. Tych jest w grze osiem - każdy z nich zadaje inne obrażenia, jednak najsilniejsze ciosy wiążą się z dłuższym czasem oczekiwania.

Choć produkcja należy do eroge, jest wypełniona delikatniejszą formą erotyki.
Opis gry napisał # Krzysztof „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 06 grudnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Knights of Xentar

Wydania gry

już wydane
# 14 grudnia 1991 PC
# 02 stycznia 1995 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC