LEGO Marvel Super Heroes 2 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
LEGO Marvel Super Heroes 2 to stworzona z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch gra platformowo-zręcznościowa będąca bezpośrednią kontynuacją przeboju LEGO Marvel Super Heroes z 2013 roku. Stworzenia całości po raz kolejny podjęło się studio Traveller's Tales. Gra wnosi ze sobą powiew świeżości, oferując humorystyczną warstwę fabularną, szereg nowych ikonicznych postaci z uniwersum Marvela i rozgrywkę w sprawdzonym już stylu.

Jest jednocześnie pierwszym tytułem (nie licząc Tajnego Agenta) z cyklu, który w dniu premiery ukazał się na konsoli Nintendo Switch.

Fabuła gryWarstwa fabularna produkcji obraca się wokół motywu czasu. Stajemy tu przed zadaniem powstrzymania nikczemnego Kanga Zdobywcy, jednego z największych wrogów organizacji Avengers. Z uwagi na to, że podróżuje on w czasie po całym Chronopolis, przemierzymy zróżnicowane lokacje, od Starożytnego Egiptu, przez Dziki Zachód, aż po Nowy Jork z roku 2099 roku. Zawalczymy przy tym nie tylko z samym Kangiem, ale też z wspierającymi jego poczynania superzłoczyńcami.

Mechanika rozgrywkiLEGO Marvel Super Heroes 2 oferuje bardzo podobne schematy zabawy, jak wszystkie poprzednie odsłony cyklu LEGO, bazując na najbardziej sprawdzonych pomysłach przez nie zaimplementowanych. Oznacza to, że mamy tu do czynienia z trójwymiarową platformówką o bardzo zręcznościowym charakterze. Wcielamy się w postaci ikoniczne dla uniwersum Marvel, a także w różne ich wariacje - w palecie bohaterów pojawia się tutaj między innymi Kowboj Kapitan Ameryka, Spider-Man z roku 2099, Doktor Strange, Thor, Hulk i wielu innych.

Gra łączy w sobie elementy eksploracji, walki z przeciwnikami oraz rozwiązywania prostych łamigłówek. Wszystko odbywa się w konwencji klocków LEGO - są z nich zbudowane zarówno lokacje, jak i postaci i inne elementy świata przedstawionego. Wszystko, co zatem tu niszczymy rozpada się na te właśnie klocki.

Warstwa technicznaJeżeli chodzi o warstwę techniczną, porzucenie platform siódmej generacji pozwoliło autorom na stworzenie czegoś w znacznie większym stopniu bogatszego w detale i atrakcyjniejszego pod kątem graficznym. Nadal mamy tu jednak z przyjazną dzieciom grą, obfitującą w kolory i cechującą się przyjazną atmosferą.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 maja 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak danych
Najświeższe informacje
Gra

LEGO Marvel Super Heroes 2

Wydania gry

już wydane
# 14 listopada 2017 Switch
# 17 listopada 2017 PCPS4XO
# 17 listopada 2017 PCPS4XO
# 08 grudnia 2017 Switch