Gamedile.pl

#

LEGO Star Wars

PCGBAPS2XBXGCN
Znana także jako LEGO Star Wars: The Video Game.
Opis gry
LEGO Star Wars to będąca dziełem Traveller's Tales, zrealizowanym we współpracy z LucasArts, gra zręcznościowa stanowiąca połączenie duńskiej marki klocków LEGO z uniwersum Star Wars, a właściwie trzema pierwszymi epizodami sagi.

Mechanika rozgrywkiGra jest typową przedstawicielką gatunku zręcznościówek z elementami platformówek. Wybieramy w niej jedną z 56 postaci charakterystycznych dla uniwersum Star Wars, zgrupowanych w czterech głównych archetypach - Jedi, Żołnierze, Droidy oraz postaci Super-Skocze. Każdy z nich dysponuje swoimi własnymi cechami charakterystycznymi. Wojownicy Jedi mogą użyć Mocy do rozwiązywania łamigłówek i wpływać na ostrzał, Żołnierze potrafią strzelać w nieprzyjaciół, Droidy są w stanie odblokowywać zamknięte drzwi i nie są automatycznie atakowane przez wrogów, a super-skoczni - jak sama nazwa wskazuje - dysponują znacznie bardziej rozwiniętymi umiejętnościami skakania.

Głównym trybem rozgrywki w grze jest „Story Mode”, w którym przedzieramy się przez kolejne poziomy walcząc z pojawiającymi się na ekranie przeciwnikami i rozwiązując proste zagadki środowiskowe. Po ukończeniu danego poziomu w trybie fabularnym, można go zwiedzać w module swobodnej rozgrywki. Warto wspomnieć, że grać tu możemy nie tylko w pojedynkę, ale też w kooperacji z innym graczem.

Warstwa technicznaLEGO Star Wars zostało stworzone na bazie trójwymiarowego silnika graficznego i wyglądem przypomina kreskówkę. Choć całość stara się pod każdym względem zachowywać klimat filmowych pierwowzorów, nie znalazło się tutaj miejsca na jakikolwiek voice-over. Postaci są zatem nieme, a cała historia jest możliwa do zrozumienia tylko poprzez oglądanie wybranych scenek.

Wersja na GBAChoć wersja na konsolkę Gameboy Advance w dużej mierze przypomina tę wydawaną na inny sprzęt, liczba postaci dostępnych w niej została zredukowana do szesnastu. Nie ma tu wartościowych klocków, a przerywniki filmowe zostały zrealizowane w sposób rzeczywiście filmowy, a nie na bazie silnika gry. Sama rozgrywka z kolei została zaprezentowana w rzucie izometrycznym.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 30 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

LEGO Star Wars

Wydania gry

już wydane
# 29 marca 2005 PCGBA
# 02 kwietnia 2005 PS2
# 05 kwietnia 2005 XBX
# 25 maja 2005 PC
# 25 października 2005 GCN
# 19 listopada 2005 PS2