Gamedile.pl

#
Opis gry
LawBreakers to osadzona w realiach science fiction dynamiczna pierwszoosobowa strzelanka, opracowana wyłącznie z myślą o rozgrywce wieloosobowej. Wcześniej znana jako BlueStreak, jest debiutanckim dziełem studia Boss Key Productions, które powstało właśnie z myślą o niej. Na jego czele stanął znany w branży Cliff Bleszinski razem z twórcą serii Killzone, Arjanem Brussee.

Gra w swojej początkowej fazie miała być tytułem udostępnianym w modelu free-to-play. W marcu 2016 roku Cliff Bledzinski poinformował jednak, że finalnie będzie to pay-to-play. Gra swoje publiczne alfa-testy rozpoczęła w kwietniu tego samego roku.

Fabuła gryAkcja LawBreakers przenosi nam w niedaleką przyszłość, kiedy to eksperymenty na Księżycu doprowadzają do niepożądanych skutków. Sprawiają, że grawitacja na Ziemi zostaje zachwiana, a jej skrawki zaczynają unosić się w powietrzu. W niektórych miejscach grawitacja całkowicie nie istnieje. W tak nieprzyjaznych warunkach ludzkość zostaje zdziesiątkowana - mimo, że sto lat później udaje jej się zjednoczyć, na Ziemi zaczęły już panować kartele narkotykowe, gangi i nie do końca zgodne z prawem korporacje, które razem stawały się częściami organizacji zwanej Breakers. Przeciwko nim uformowały się ugrupowania o nazwie Law, których zadaniem jest przywrócenie porządku i „starego ładu”. Gracze wcielają się w przedstawicieli jednej ze wspomnianych grup.

Mechanika rozgrywkiLawBreakers to strzelanka bazująca na zmaganiach drużynowych. Zespoły graczy liczą sobie po pięciu użytkowników każdy - rozgrywka toczy się w kilku różnych trybach:

 • Overcharge - to coś na wzór klasycznego Capture The Flag. Rolę flagi pełni tu jednak bateria, którą trzeba przechwycić, zanieść do bazy i tam przechować przez kilkanaście sekund, by ta się w pełni naładowała. W ten sposób zdobywa się punkt - pozyskanie trzech gwarantuje wygraną.
 • Uplink - podobny tryb do tego wspomnianego wyżej, z tym, że w roli baterii jest talerz satelity, a gracze ładują ogólny poziom energii (zamiast zbierać trzy pełne naładowania).
 • Turf War - tryb, w którym oba zespoły walczą o kontrolę nad terytorium. Konkretnie - mamy trzy lokalizacje, które musimy przejąć. Po zrobieniu tego i posiadaniu kontroli nad nimi przez kilkanaście sekund, staną się neutralne, a nasza drużyna pozyska punkt.
 • Blitzball - członkowie drużyn będą musieli przejąć umiejscowioną na środku piłkę i szybko zanieść ją do bazy. Jeżeli jednak zajmie im to zbyt długo, ta wybuchnie i zabije niosącego.
 • Occupy - coś w tylu popularnego King of the Hill - gracze przejmują kontrolę nad jednym punktem i muszą za wszelką cenę go bronić przez 45 sekund. Po tym otrzymają odpowiednią ilość punktów, a sama lokalizacja do bronienia zostanie zmieniona. Wygra ten, kto osiągnie 200 punktów.


W trakcie zabawy jesteśmy w stanie kierować bohaterami przynależącymi do kilku różnych klas i pełniących różne role w zespole. Nie każda z nich związana jest z destrukcją - jedne postaci lepiej radzą sobie z zadawaniem obrażeń, inne - z obroną wybranych punktów. Jeszcze inne zwiększają efektywność pozostałych graczy. Ważne jest, abyśmy odpowiednio dobrali własny zespół, by ten wzajemnie się uzupełniał i po prostu efektywnie sprawdzał się na polu walki.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 września 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak trybu lokalnego
2-10 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Koniec Boss Key Productions, Bleszinski zamyka studio

  15 maja 2018
  Po dwóch spektakularnych porażkach Cliff Bleszinski zdecydował się odejść z branży gier oraz zamknąć studio Key Boy Productions. Poinformował o tym poprzez swoje konto Twitter w oficjalnym oświadczeniu. Oto...
 • #

  LawBreakers sobie nie radzi, aktywność graczy drastycznie sp...

  11 października 2017
  Ambitny projekt Cliffa Bleszinskiego powoli chyli się ku upadkowi - sieciowa strzelanka LawBreakers przykuwa do ekranów coraz mniej graczy. W dwa miesiące po premierze gry na PC można było uświadczyć nawet raptem...
Gra

LawBreakers

 • Platformy: PCPS4
 • Gatunek: Gra akcji» FPS» Strzelanka
 • Producenci:
 • Wydawcy:
 • Tematy Science fiction

Wydania gry

już wydane
# 08 sierpnia 2017 PCPS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4
XO