Left 4 Dead - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Opis gry
Left 4 Dead to gra akcji wyprodukowana przez Turtle Rock Studios, klimatem w dużym stopniu przypominająca tytuły z gatunku survival horror.

Akcja tej produkcji przenosi nas do Stanów Zjednoczonych, gdzie złośliwy wirus wykradł się z laboratorium i zaczął przemieniać ludzi w krwiożercze, bezmyślne i złowrogo nastawione bestie, dla których mordowanie stanowi kwintesencję życia. Wcielamy się w postać mężczyzny odpornego na działanie wirusa - naszym zadaniem jest wydostanie się z miasta ogarniętego epidemią. Towarzyszyć nam będą osoby również odporne na mutagen, gotowe pomóc nam niezależnie od zaistniałej sytuacji.

Rozgrywka bardzo przypomina tę zaprezentowaną w grze Counter Strike. Tutaj ważna jest praca zespołowa - w pojedynkę bowiem nie jesteśmy w stanie zbyt wiele zwojować. Bardzo ciekawym rozwiązaniem ze strony autorów jest wprowadzenie możliwości wyboru strony konfliktów. Wybierając tę dobrą jesteśmy w stanie pokierować Billem, weteranem wojennym z Wietnamu, Louisem, menedżerem w sieci sklepów z elektroniką, Zoey, nastolatką z bogatej rodziny oraz Francisem, który pełni rolę silnego przygłupa. Każda z tych postaci naturalnie różni się od siebie posiadanymi umiejętnościami i gabarytami: wybierając tę stronę konfliktu musimy odpowiednio dostosować i połączyć te umiejętności i działać w ścisłej współpracy z pozostałymi członkami zespołu. W przeciwnym przypadku czeka nas śmierć. Warto wspomnieć o bogatym arsenale broni, które znajdujemy w opuszczonych budynkach. Ich wachlarz jest ogromny: możemy na przykład korzystać ze zwykłego pistoletu, broni maszynowej, shotgunu, a nawet z wyprodukowanych własnoręcznie koktajlów Mołotowa czy bomb.

Zupełnie inna zabawa czeka nas po wybraniu strony mutantów. Również mamy do wyboru jedną z czterech postaci (Boomer, Smoker, Hunter oraz Tank) - każda z nich zmusza nas do dobrania innej taktyki ze względu na odrębne umiejętności specjalne i atrybuty. Mutanci nie potrafią używać broni - z tego powodu jesteśmy zdani na walkę z ukrycia i unicestwianie przeciwników z zaskoczenia. Jest jednak druga strona medalu: zmutowani ludzie posiadają bowiem potężne specjalne umiejętności, niejednokrotnie przydające się w czasie boju. Smoker na przykład posiada bardzo długi język, umożliwiający mu chwytanie przeciwników na dużą odległość. Boomer natomiast potrafi przyciągać duże ilości innych mutantów do ofiary poprzez splunięcie specjalną plazmą.

Jak można się domyślić, gra oferuje bardzo rozbudowany tryb multiplayer. Jest tutaj jednak dostępny również moduł gry w pojedynkę - wtedy to u naszego boku staje Sztuczna Inteligencja. Warto wspomnieć o czterech różnorodnych kampaniach, jakie oferuje nam gra, a także o bogatej liczbie map (po pięć na każdą kampanię), z których każda różni się od siebie naturalnie wyglądem, budową i celami, jakie nam stawia.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 12 marca 2009.
Xbox 360
komunikacja głosowa • HDTV 720p/1080i/1080p • 1 MB na zapis gry

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, split screen
2-10 graczy, kooperacja, multiplayer
Najświeższe informacje
  • #

    Wydano aktualizację do Left 4 Dead

    08 listopada 2016
    Niedawno informowaliśmy Was o zakończeniu wsparcia dla gry Evolve - odpowiedzialne za nie studio Turtle Rock zapowiadało wtedy, że nie jest to z nimi pożegnanie. Postanowili to udowodnić w ciekawy sposób....

Gry podobne do Left 4 Dead

Gra

Left 4 Dead

Wydania gry

już wydane
# 18 listopada 2008 PC360
# 21 listopada 2008 PC360

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360