Mafia III (Mafia 3) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Mafia III

PCPS4XO
Znana także jako Mafia 3.
Opis gry

Informacje ogólneMafia III to trzecia odsłona bardzo popularnej serii gier gangsterskich, rozpoczętej w 2002 roku jako dziecko studia 2K Czech i do dzisiaj uważanej za jedną z liderek w swojej kategorii. Przygotowaniem nowej części zajął się świeżo uformowany deweloper Hangar 13, w którego skład wchodzą między innymi członkowie wcześniej wspomnianego oddziału 2K Games. Plotki o powstawaniu trzeciej części pojawiły się w sieci już w 2012 roku, jednak kolejne trzy lata trzeba było czekać na jej oficjalną zapowiedź. Gra stworzona została z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Fabuła gryHistoria opowiedziana w grze pozwala nam przenieść się do roku 1968, do Nowego Orleanu. Tam zapoznani zostajemy z postacią Lincolna Clay'a - mieszanej rasy weterana wojny w Wietnamie żyjącego w czasach, kiedy rasizm na świecie jest bardzo rozpowszechniony. Należący do grupy przestępczej, staje się ofiarą zdrady, w wyniku której najbliższe mu osoby zostają zamordowane, a cały jego gang ogarnia chaos. Nie zajęło mu zbyt długo dojście do tego, że za wszystkim stoi Sal Marcano - don włoskiej rodziny od zawsze mającej na pieńku z ugrupowaniem Clay'a.

Tak oto celem bohatera staje się zemsta na oprawcach. Nie będzie w tym jednak sam - jak się bowiem okazuje, Marcano ma w świecie przestępczym wielu wrogów, którzy chętnie przyczynili się do jego zlikwidowania. Z Vito Scalettą (bohaterem drugiej części serii) czy mafiosem Burke z pewnością będzie mu znacznie łatwiej zrealizować swój cel.

Rozgrywka w grzeMechanika rozgrywki w dalszym ciągu bazuje na tych samych założeniach, przenosząc nas do ogromnego otwartego świata. Autorzy postanowili dać nam tutaj jeszcze więcej swobody w jego przemierzaniu, również poprzez wprowadzenie najróżniejszych misji pobocznych. Od teraz, chcąc odsapnąć nieco od głównej linii fabularnej, możemy zająć się aktywnościami dodatkowymi - w większości jednak w jakiś sposób nawiązują one do głównej historii przedstawionej w grze, stanowiąc swoiste jej dopełnienie.

Znacznego rozwinięcia doczekał się system walki. Główny bohater dysponuje tutaj bogatą paletą broni, w tym pistoletów zwykłych i maszynowych, a także nowym wachlarzem umiejętności. Istnieje możliwość skorzystania z systemu osłon, a także prowadzenia ostrzału z samochodu. Dużą wagę przyłożono również do walki w zwarciu, która stanowi tutaj alternatywę i odskocznie dla pojedynków typowo mafijnych.

Nowością w grze Mafia III jest system umożliwiający przejmowanie kryjówek wrogich gangów - gdy tylko rozprawimy się z organizacją zajmującą dany teren, jesteśmy w stanie przejąć zajmowane przez nią miejsce, umieszczając w nim członków naszego ugrupowania. Daje to różnorakie bonusy i zapewnia dodatkowe możliwości, w tym tę związaną z wzywaniem wsparcia w sytuacjach dla nas krytycznych.

Tytuł oferuje możliwość zabawy jedynie dla pojedynczego gracza.

Warstwa technicznaWydanie Mafii III na konsole najnowszej generacji przyniosło ze sobą znaczący skok w jakości grafiki (samo sześć lat różnicy między drugą a trzecią częścią rzuciło całość w zupełnie nowy wymiar, jeżeli chodzi o stronę techniczną) - wszystko wygląda znacznie bardziej realistycznie, od lokacji, aż po bohaterów. Całość jest naturalnie stylizowana na początek drugiej połowy XX. wieku, co jest odzwierciedlone w oprawie graficznej, ale nie tylko. Również ścieżka dźwiękowa doskonale wpisuje się w tamte czasy, mając w swoim repertuarze wiele utworów z tamtych lat - „Paint it Black” The Rolling Stonesów czy „House of the Rising Sun” zespołu The Animals.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 18 sierpnia 2016.
PlayStation 4
obsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4funkcje sieciowe • HD 720p/1080i/1080p • 50 GB wymaganego miejsca na dysku
Xbox One
obsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4funkcje sieciowe

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Sony zdradziło ofertę PS Plus na sierpień

  01 sierpnia 2018
  Wiemy już na jakie produkcje mogą liczyć subskrybenci abonamentu PS Plus w sierpniu, oto ich lista: Mafia III (PS4)Dead by Daylight (PS4)Here They Lie (PS4, PS VR)Wiedza to potęga (PS4, PlayLink)Bound by Flame...
 • #

  Zwolnienia w Hangar13 - winna Mafia III?

  17 lutego 2018
  Studio Hangar13, odpowiedzialne między innymi, za ostatni powrót do serii Mafia, nie ma powodów do radości. Doniesienia serwisu Kotaku w sprawie domniemanych zwolnień w firmie okazały się prawdą. Oficjalnie...
 • #

  Znamy datę premiery DLC Mafia III: Stones Unturned

  05 maja 2017
  Już 30 maja dostępne dla graczy stanie się drugie fabularne rozszerzenie do Mafii III, zatytułowane Stones Unturned (w polskiej wersji Niedokończone sprawy). Wcześniej światło dzienne ujrzało DLC Faster, Baby!,...

Gry podobne do Mafia III

Gra

Mafia III

 • Platformy: PCPS4XO
 • Gatunek: Gra akcji
 • Producenci: Hangar 13 (główny)
 • Wydawcy: # 2K Games# Cenega
 • Tematy Gangsterska
 • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 07 października 2016 PCPS4XO
# 07 października 2016 PCPS4XO