Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry

Informacje ogólneGangsterska gra akcji z widokiem trzecioosobowym. Została stworzona przez czeskie studio deweloperskie Illusion Softworks, znane między innymi z serii taktycznych produkcji Hidden & Dangerous. Tytuł oparty został na silniku graficznym LS3D Engine. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada czterdziestu pięciu muzyków z Czeskiej Orkiestry Symfonicznej.

Fabuła gryGłównym bohaterem gry jest Tommy Angelo, prosty taksówkarz próbujący wieść przyzwoite życie uczciwie na nie zarabiając. Kiedy jednak do jego auta wsiada dwóch gangsterów, mimo woli zostaje wmieszany w porachunki mafijne. Tak poznaje Pauliego i Sama, którzy wkrótce później staną się jego najlepszymi przyjaciółmi, a Don Salieri nowym pracodawcą. Akcja ma miejsce mieście Lost Heaven w latach 30., w czasach prohibicji i rozwijającej się przestępczości. Ukazana jest w ramach retrospekcji, Tommy Angelo opowiada o swoich losach funkcjonariuszom policji. Fabuła w wielu miejscach nawiązuje do klasycznych filmów gangsterskich - Ojca chrzestnego oraz Chłopców z ferajny.

Rozgrywka w grzeTytuł wpisujący się w trend reprezentowany w serii Grand Theft Auto, z otwartym światem na czele. Miasto Lost Heaven podzielone zostało na trzy wyspy połączone mostami, a poszczególne jego regiony odblokowywane są wraz z postępem w grze. Główna rozgrywka opiera się na prowadzeniu pojazdów oraz udziału w strzelaninach z wrogimi gangsterami oraz policją.

Twórcy wprowadzili do gry szeroki asortyment broni, w którym znalazło się miejsce między innymi dla klasycznego kija bejsbolowego, pistoletu samopowtarzalnego Colt 1911, rewolweru Colt Detective Special czy karabinu Mosin-Nagant. Bogaty jest również wybór aut, są one wzorowane na prawdziwych samochodach poruszających się na drogach w latach 30., choć brakuje oryginalnych licencji. W ręce graczy oddana została także Encyklopedia pojazdów, typowo sandboxowy Tryb Swobodnej Jazdy oraz zawierający dodatkowe treści Tryb Ekstremalny dostępny po ukończeniu wątku głównego.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 26 września 2015.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Mafia: The City of Lost Heaven w ofercie GOG

  21 października 2017
  Gra Mafia: The City of Lost Heaven trafiła do oferty cyfrowej platformy GOG. To dobra wiadomość, bo tytuł na rynku praktycznie przestał istnieć. Do tej pory zainteresowani produkcją gracze musieli rozglądać...
Gra

Mafia: The City of Lost Heaven

 • Platformy: PCPS2XBX
 • Gatunek: Gra akcji» TPP
 • Producenci:
 • Wydawcy:
 • Tematy Gangsterska, Kryminalna

Wydania gry

planowane
# 2002 PCPS2XBX
# 2002 PCPS2XBX