Gamedile.pl

#
Opis gry
Mario + Rabbids: Kingdom Battle to ekskluzywny dla konsoli Nintendo Switch tytuł będący tak zwanym crossoverem dwóch popularnych serii - flagowego dla firmy Nintendo Mario oraz uroczych Rabbidsów, które są domeną Ubisoftu. To właśnie francuski deweloper (a konkretnie- dwa jego oddziały osadzone w Paryżu i Milanie) zajął się przygotowaniem całości. Gra oferuje fabułę, w której Mario, Luigi, Yoshi oraz Peach spotykają się z czterema tytułowymi Kórlikami (każdy z nich w stroju jednej z wcześniej wspomnianych postaci).

Jeżeli wierzyć plotkom, prace nad grą rozpoczęły się już w 2014 roku i to Ubisoft wyszedł do Nintendo z propozycją jej stworzenia. Wielu pracowników francuskiego studia twierdziło, że pierwsze prototypy gry zakładały jej wydanie na platformę Wii U. Nintendo pilnowało całego procesu deweloperskiego, akceptując każde działanie Ubisoftu związane z postaciami japońskiego koncernu.

Mechanika rozgrywkiMario + Rabbids: Kingdom Battle jest przedstawicielką gier z gatunku RPG - trzonem rozgrywki jest w niej zwiedzanie aż czterech ogromnych rozmiarów światów w poszukiwaniu zróżnicowanych sekretów i zagadek. Nie obędzie się przy tym bez rozmawiania z postaciami niezależnymi, z których każda przynależy do jednego z dwóch uniwersów, na które składa się gra. Podczas gdy eksploracja ma miejsce w czasie rzeczywistym, walki odbywają się w systemie turowym. Kluczowym ich elementem jest właściwe wykorzystanie umiejętności bohaterów, którymi kierujemy. Mamy przy tym dostęp do rozmaitych opcji taktycznych, w tym skoków drużynowych, wchodzenia w znane z serii Mario rury, niszczenia osłon (ale też korzystania z nich) i wielu innych. W czasie walk można z kolei liczyć na dynamiczne zadania, premiujące nas dodatkowymi obrażeniami.

Nieodzowną częścią gry jest rozwój kierowanych przez nas postaci - odbywa się on nie tylko poprzez ulepszanie umiejętności, którymi dysponują, ale także poprzez zdobywanie nowych broni. Ich arsenał jest spory i wcale nie ogranicza się do broni białych, ale zawiera w sobie również te palne. Nie brakuje tutaj także zbierania tak zwanych „easter eggów”.

Głównym trybem rozgrywki w Mario + Rabbids: Kingdom Battle jest tryb kampanii, mający dawać zabawę nawet na 20 godzin. Możemy go przejść zarówno w pojedynkę, jak i w lokalnej kooperacji z przyjacielem.

Warstwa technicznaZ uwagi na fakt, że gra została wydana na konsoli Nintendo Switch, robi pełen użytek z wielu funkcjonalności charakterystycznych właśnie dla tego sprzętu. Cała produkcja bazuje na technologii Snowdrop, która wcześniej została wykorzystana między innymi w The Division - mimo zatem, że gra osadzona jest w kreskówkowej i zabawnej kanwie, oferuje bardzo bogatą w szczegóły warstwę wizualną. Całość obfituje w kolory i jest przystępna również dla młodszych odbiorców.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 10 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Wydania gry

już wydane
# 29 sierpnia 2017 Switch
# 29 sierpnia 2017 Switch