Mass Effect 2 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Mass Effect 2

PC360PS3
Opis gry

Informacje ogólneMass Effect 2 to stworzona przez studio BioWare kontynuacja popularnego RPG akcji. W przeciwieństwie do pierwowzoru, początkowo została ona wydana nie tylko na Xboksa 360, ale i na komputery osobiste. Dopiero niecały rok później zadebiutowała na łamach konsoli PlayStation 3.

Fabuła gryAkcja produkcji rozgrywa się w dwa lata po wydarzeniach zaprezentowanych w pierwowzorze. Po raz kolejny przedstawiona tu zostaje postać komandora Sheparda, który tym razem podejmuję współpracę z organizacją o nazwie Cerberus, która wskrzesiła go po tajemniczej i brutalnej śmierci. Razem z nią będzie miał na celu zbadanie, dlaczego całe ludzkie kolonie są uprowadzane. Będzie musiał stworzyć własną drużynę, by wyruszyć w najciemniejsze zakątki galaktyki i zbadać sprawę. Z pozoru samobójcza misja może być ukończona wyłącznie przez niego.

Rozgrywka i zmiany w grzeGłówny schemat zabawy w Mass Effect 2 nie został zmieniony - nadal ważnym elementem jest interakcja z postaciami niezależnymi. Kluczową rzeczą jest również walka, w której zostało wprowadzonych kilka dość radykalnych zmian. Widoczne są one przede wszystkim w dostępnych klasach, umiejętnościach posługiwania się danymi broniami oraz zdobywania doświadczenia. Od teraz bronie są pogrupowane, a klasy mają znacznie większy wpływ na całą zabawę. Sama walka pozostaje jednak utrzymana w klimacie trzecioosobowej, polegającej na systemie osłon strzelanki.

Dużej zmianie uległ ekwipunek, jaki posiadamy, który teraz tak właściwie nie istnieje - wypadające z przeciwników przedmioty to obecnie wyłącznie pieniądze oraz ulepszenia do broni. Zmiany zbroi dokonuje się z kolei wyłącznie w swojej kabinie.

Od teraz istnieje możliwość przerywania dialogu, przy czym można się przy tym zachować wzorowo lub też w sposób buntowniczym. Powodzenie takiej akcji nie zależy od umiejętności, jednak od ogólnej ilości punktów zgromadzonych podczas gry, a zależnych od wyborów dokonywanych w trakcie zabawy.

Warto wspomnieć, że zabawy w Mass Effect 2 nie trzeba rozpoczynać od kompletnego zera. Istnieje bowiem opcja zaimportowania postaci z poprzedniej części - wtedy będziemy kierować bohaterem z tym samym wyglądem. Zapamiętane zostaną ponadto wybory dokonywane w pierwszej odsłonie serii, które będą miały wpływ na niektóre zadania, ale też na to, czy dana postać niezależna pojawi się w grze, czy też nie (bo wcześniej, na przykład, doprowadziliśmy do jej zniknięcia).

Cała gra jest znacznie mroczniejsza od poprzedniczki i zawiera w sobie wiele elementów zła, w tym organizacje przestępcze czy najemnicze.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 września 2015.
PlayStation 3
funkcja wibracji DualShock 3funkcje sieciowe • HD 720p • 5.3 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Mass Effect 2 do pobrania za darmo

  06 stycznia 2017
  Na platformie Origin rozpoczęła się promocja na Mass Effect 2, w ramach której kultowe przygody komandora Sheparda ograć można zupełnie za darmo. Wystarczy być posiadaczem konta w serwisie i dopisać tytuł...
Gra

Mass Effect 2

 • Platformy: PC360PS3
 • Gatunek: Gra akcji» cRPG
 • Producenci: BioWare (główny)
 • Wydawcy: # Electronic Arts# Electronic Arts Polska
 • Tematy Science fiction
 • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna
 • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 26 stycznia 2010 PC360
# 29 stycznia 2010 PC360
# 18 stycznia 2011 PS3
# 21 stycznia 2011 PS3