Gamedile.pl

#
Opis gry
Megaton Rainfall to bardzo dynamiczna pierwszoosobowa gra akcji, w której jesteśmy w stanie wcielić się w postać superbohatera. Powstała w hiszpańskim studiu deweloperskim Pentadimensional Games z myślą o konsoli PlayStation 4 i komputerach osobistych. Choć w obu przypadkach oferuje wsparcie dla gogli Wirtualnej Rzeczywistości, nie wymaga od nas ich posiadania.

Fabuła gryHistoria opowiedziana w Megaton Rainfall rozgrywa się w czasach współczesnych. Nasza planeta pada ofiarą inwazji ze strony przybyszów z innej galaktyki - jest ona brutalna i bezwzględna, a na celu ma zniszczenie ludzkości i podporządkowanie sobie Niebieskiej Planety. W tych nieprzyjaznych warunkach przejmujemy kontrolę nad superbohaterem, który posiada nadprzyrodzone zdolności - będziemy musieli ocalić ludzkość przed najgorszym.

Mechanika rozgrywkiAkcja produkcji rozgrywa się w ogromnych rozmiarów otwartym świecie, który możemy zwiedzać praktycznie bez ograniczeń. Jako że sterujemy superbohaterem, nie jest nam obce latanie - jesteśmy przy tym w stanie osiągać olbrzymie prędkości, trafiając nie tylko na ziemię, ale i przebijając się przez atmosferę, by trafić w przestrzeń kosmiczną. Sama rozgrywka sprowadza się przede wszystkim do walki z obcymi, którzy w bardzo brutalny sposób rozpoczęli inwazję na Ziemię. Dużą rolę pełni tu jednak również eksploracja, w parze z którą idzie destrukcja.

Warstwa technicznaAutorzy Megaton Rainfall postawili na spektakularność w każdym tego słowa znaczeniu. Świat gry jest bardzo zróżnicowany i elastyczny - oznacza to, że dopasowuje się do naszych akcji, a każdy jego element możemy zniszczyć. Jest generowany proceduralnie, w związku z czym eksploracja praktycznie nie ma szans mieć końca. Na każdą z akcji wykonywanych w grze reaguje ścieżka dźwiękowa, która nabiera tempa, gdy poruszamy się z dużą szybkością, a spowalnia, gdy tylko się zatrzymamy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 15 października 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Megaton Rainfall

  • Platformy: PCPS4
  • Gatunek: Gra akcji» FPP
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Science fiction, Superbohaterowie
  • Wsparcie dla: VR

Wydania gry

już wydane
# 17 października 2017 PS4
# 26 października 2017 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4