Gamedile.pl

#

Memoranda

PCiOS
Opis gry
Memoranda to klasyczna gra przygodowa typu poing & click, będąca pierwszym dziełem czteroosobowego studia niezależnego Bit ByterZ, planującego podpić rynek trójwymiarowych casualowych gier, przede wszystkim na platformy mobilne. Ten konkretny tytuł pierwotnie ukazał się na PC, z zapowiedzią rychłego pojawienia się również i na konsolach.

Memoranda została sfinansowana przez fanów poprzez serwis crowdfundingowy Kickstarter, zarabiając na siebie pona 25 tysięcy dolarów kanadyjskich (z 18 tysięcy, będących celem autorów).

Gra w dużej części czerpie inspiracje z twórczości współczesnego japońskiego pisarza Haruki Murakamiego.

Fabuła gryHistoria zaprezentowana w grze przenosi nas do cichego małego miasteczka, w którym magia miesza się z realizmem, czego rezultatem jest możliwość spotkania zarówno ludzi, jak i istot, których - logicznie myśląc - wcale tu nie powinno być. Spotkamy w nim zarówno weterana II Wojny Światowej, jak i słonia, który z całego serca pragnie zostać człowiekiem. Wszystkie te niesamowite persony łączy jedno - powolne tracenie czegoś. Czy to pamięci, czy też rozumu lub czegoś zgoła odmiennego.

W tych okolicznościach poznajemy młodą kobietę, która powoli zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że zapomina... swojego imienia! Nie będzie wiedziała, czy jest to spowodowane powolnym zanikiem pamięci, czy może czymś innym. To do nas będzie należeć dowiedzenie się tego.

Mechanika rozgrywkiTypowo dla klasycznych przygodówek, głównym motorem napędowym gry jest wyżej zaprezentowana fabuła, której zgłębienie stanowi nasz główny cel. Aby to zrobić, musimy przemierzać kolejne lokacje, rozmawiać z napotykanymi tam postaciami oraz kolekcjonować przedmioty, które przydadzą nam się w późniejszych etapach do rozwiązywania łamigłówek.

Warstwa technicznaOprawa graficzna produkcji została wykonana odręcznie, w charakterystycznej stylistyce przypominającej dość „niechlujny” komiks. Dzięki wcześniej wspomnianemu serwisowi crowdfundingowemu autorom udało się opracować pełny angielski profesjonalny dubbing. Naszym zmaganiom przygrywa natomiast klimatyczna muzyka, pozwalająca jeszcze bardziej zagłębić się w świat rozgrywki.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 08 grudnia 2016.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Gra

Memoranda

  • Platformy: PCiOS
  • Gatunek: Przygodowa» Point & Click
  • Producenci:
  • Wydawcy:

Wydania gry

już wydane
# 25 stycznia 2017 PC
# 01 listopada 2017 iOS