Mercenaries 2: World in Flames - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Mercenaries 2: World in Flames to widowiskowa gra akcji autorstwa Pandemic Studios, będąca kontynuacją hitu z 2005 roku. Produkcja początkowo miała trafić wyłącznie na konsolę PS3, ostatecznie jednak zadebiutowała również na PC, PS2 oraz Xbox 360. Gra ma sandboksowy charakter i skupia się na sianiu jak największego zniszczenia, co odzwierciedlić pomaga system Havok 4.5.

Fabuła gryHistoria ukazuje losy najemnika (Jennifer Mui, Mattiasa Nilssona lub Christophera Jacobsa), który zostaje wynajęty przez wenezuelskiego barona narkotykowego Ramona Solano. Dzięki własnej grupie militarnej kryminaliście udaje się zostać dyktatorem kraju. W drodze na szczyt zdradza jednak protagonistę i naraża się na jego zemstę. Od tego momentu główny bohater rozpoczyna krwawą wendettę i we współpracy z jednym z lokalnych ugrupowań próbuje dopaść tyrana.

Mechanika rozgrywkiMercenaries 2: World in Flames to pierwszoosobowa gra akcji z otwartym światem. Produkcja oferuje urozmaicony gameplay - podczas zabawy przychodzi nam na przykład wysadzać budynki, eliminować wysoko postawione cele czy porywać je. Ważną częścią rozgrywki jest także lawirowanie między stronnictwami, wśród których znajdziemy armię czy lewicową partyzantkę.

W nasze ręce twórcy oddali bogaty arsenał broni, jak również pojazdów. Praktycznie każdy środek transportu występujący na terenie wirtualnej Wenezueli jesteśmy w stanie przejąć. Jednak tym razem ukradnięcie odrzutowców czy ciężkich wozów opancerzonych wiążę się z dodatkową minigrą.

KontrowersjeUmiejscowienie akcji w Wenezueli nie umknęło rządowi tego kraju, który skrytykował deweloperów. Autorom zarzucono współpracę z amerykańskim rządem, której celem było otrzymanie poparcia od swojego narodu, w kwestii obalenia prezydenta Wenezueli - Hugo Chaveza. Studiu wypomniano m.in. zapewnianie armii pomocy treningowych.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 30 lipca 2018.
Xbox 360
Dolby Digitalkomunikacja głosowapobieranie zawartości gryrankingi • HDTV 720p/1080i/1080p • 72 KB na zapis gry
PlayStation 3
funkcja wibracji DualShock 3funkcje sieciowe • HD 720p • 2732 MB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2 graczy, kooperacja, multiplayer
Gra

Mercenaries 2: World in Flames

Wydania gry

już wydane
# 31 sierpnia 2008 PS2360PS3
# 03 września 2008 PC
# 05 września 2008 PCPS2360PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS2
PS3