Gamedile.pl

#

Minecraft: Story Mode

PC360PS3Wii UPS4XOiOSANDSwitch
Znana także jako Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1.
Opis gry
Minecraft: Story Mode to gra przygodowa oparta na motywach popularnej produkcji sandboksowej Minecraft. Została przygotowana przez studio Telltale Games, ekipę znaną z tworzenia nastawionych na fabułę tytułów. W pracach pomagał im również zespół Mojang AB, czyli autorzy oryginalnej wersji. Minecraft: Story Mode wydawany był epizodycznie od roku 2015, a ostatecznie trafił na PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Nintendo Switch oraz sprzęty mobilne obsługujące systemy iOS i Android.

Na sezon pierwszy złożyło się osiem odcinków: The Order of the Stone, Assembly Required, The Last Place You Look, A Block and a Hard Place, "Order Up!", A Portal to Mystery, Access Denied, A Journey's End?.

Fabuła gryHistoria ukazuje losy bohatera (lub bohaterki) imieniem Jesse, który wraz z przyjaciółmi Olivią, Axelem i jego świnką Reuben muszą uratować swój świat przed zagładą. Jedynym sposobem, by jej zapobiec jest odnalezienie legendarnego Zakonu Kamienia (Order of the Stone). W tym celu bohaterowie wyruszają w pełną przygód podróż.

Mechanika rozgrywkiMinecraft: Story Mode to kolejny markowy produkt Telltale Games, który w głównej mierze napędzany jest przez prowadzenie rozmów z napotkanymi bohaterami oraz podejmowanie decyzji mających swoje konsekwencje nie tylko w najbliższych wydarzeniach, ale również w kolejnych epizodach. Tym razem jednak autorzy zdecydowali się na nieco luźniejszy ton, niż w swoich poprzednich grach. Zaważyła w tym przypadku chęć oddania gry w ręce dzieci i stworzenia produktu rodzinnego.

W tytule pojawia się także rozwiązywanie prostych zagadek, segmenty zręcznościowe oparte na szybkim wciskaniu klawiszy (QTE) czy znane z oryginalnego Minecrafta, uproszczone elementy budowania. Nowością jest również możliwość stworzenia własnego alter ego, w tym wyboru płci protagonisty, co nie było możliwe w poprzednich dziełach Telltale.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 11 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

 • System operacyjny: Windows XP Service Pack 3
 • Procesor: Core 2 Duo 2GHz lub ekwiwalent
 • Pamięć: 3 GB RAM
 • Karta graficzna: ATI lub NVIDIA 512 MB RAM
 • Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni
Gra

Minecraft: Story Mode

 • Platformy: PC360PS3Wii UPS4XOiOSANDSwitch
 • Gatunek: Przygodowa
 • Producenci: Telltale Games
 • Wydawcy: Techland Telltale Games
 • Tematy Humorystyczna
 • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 13 października 2015 PC360PS3PS4XO
# 15 października 2015 iOSAND
# 30 października 2015 360
# 30 października 2015 PCPS3PS4
# 30 października 2015 XO
# 21 stycznia 2016 Wii U
# 22 sierpnia 2017 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
XO
PS3
PS4
SWITCH
AND
iOS