Mirror's Edge (2008) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
W mieście, w którym każda przekazywana informacja jest ściśle monitorowana, zwinni kurierzy zwani „Biegaczami” dostarczają różnego rodzaju przesyłki i wiadomości z dala od wścibskich oczu. W tym pozornie utopijnym raju zostało popełnione przewinienie – nasza siostra została wrobiona w przestępstwo, przez co jesteśmy ścigani przez siły „z góry”. Tak przedstawia się główny zarys fabuły gry – kierując poczynaniami Faith, jej głównej bohaterki, musimy dostarczać różnego rodzaju informacje, uważać, by nie zostać złapanym przez nieprzyjaciół i uwolnić siebie oraz siostrę.

Mirror’s Edge to pierwszoosobowa gra akcji z elementami nieklasycznej gry przygodowej. Rozgrywka zmusza nas do podróżowania nie ulicami, lecz w głównej mierze dachami budynków, przez co zabawa jest bardzo ciekawa i innowacyjna. Biegamy, skaczemy, ślizgamy się, huśtamy się na drążkach, wchodzimy po drabinkach ukazując swoje opanowanie dyscypliny le parkour, wymyślonej przez francuską młodzież zamieszkującą blokowiska.

Mirror’s Edge to gra niezwykle dynamiczna: tutaj nie ma czasu na zatrzymywanie się i myślenie nad tym, co dalej. Jesteśmy bowiem zmuszeni działać bardzo szybko, łącząc niesamowity arsenał akrobatycznych ruchów, jakimi dysponuje bohaterka. Pierwszoosobowy tryb umożliwia dosłowne odczucie każdego oddechu, każdego zadraśnięcia i uderzenia. Wszystko to składa się na niesamowitą adrenalinę, która towarzyszy nam od początku do samego końca zabawy. W grze tej szybkość postaci, jaką sterujemy i jej zręczność nie tylko pozwala nam wykonywać śmiałe ucieczki, lecz także unieruchamiać i rozbrajać nieostrożnych przeciwników. Grę m można więc śmiało nazwać mieszaniną pościgów, zagadek, strategii i intensywnej walki.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 12 lutego 2009.
PlayStation 3
funkcja wibracji DualShock 3wykorzystuje żyroskop w kontrolerzefunkcje sieciowe • HD 720p • 546 MB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Mirror's Edge (2008)

Wydania gry

już wydane
# 11 listopada 2008 360PS3
# 14 listopada 2008 360PS3
# 13 stycznia 2009 PC
# 16 stycznia 2009 PC