Gamedile.pl

#
Opis gry
Monster Boy and the Cursed Kingdom jest grą platformową przeznaczoną na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Nintendo Switch. Powstała w studiu The Game Atelier i choć jest uważana za kolejną odsłoną serii Wonder Boy, tak naprawdę nią nie jest. Wszystko ze względu na prawa do marki, których autorzy nie posiadają. Nie zmienia to jednak faktu, że sam tytuł osadzony został w tym samym uniwersum i pod wieloma względami nawiązuje do wyżej wspomnianego cyklu.

Co ciekawe, gra debiutowała na łamach serwisu Kickstarter pod inną nazwą (Flying Hamster II), gdzie spotkała się z dość dobrym przyjęciem. Kampania została jednak anulowana, gdyż projektem zainteresowało się studio FDG Entertainment. Obie firmy postanowiły kontynuować prace niezależnie, nie szukając już wsparcia finansowego u fanów.

Mechanika rozgrywkiMonster Boy and the Cursed Kingdom jest typową przedstawicielką gatunku gier platformowych z bardzo dynamiczną, zmuszającą nas do ciągłego biegu rozgrywką. Wcielamy się tutaj w postać chłopca przemierzającego świat w poszukiwaniu przygód. Mechanika rządząca rozgrywką nie jest skomplikowana - biegniemy w lewo lub w prawo, skaczemy po platformach i pokonujemy przeciwników, w tym czekających na nas na końcu większych etapów ogromnych bossów. Główny bohater, którym sterujemy posiada możliwość transformacji w jedną z sześciu różnych istot - sprawia to, że całość jest zróżnicowana i tylko od nas zależy, w jaki sposób wykorzystamy unikalne zdolności każdej z nich.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 10 grudnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
  • #

    Monster Boy and the Cursed Kingdom pokrył się złotem

    07 listopada 2018
    Wszelkie prace nad Monster Boy and the Cursed Kingdom zostały już ukończone, czym pochwaliło się zarówno studio deweloperskie Game Atelier, jak i FDG Entertainment. Premiera gry na Playstation 4, Xbox One...
Gra

Monster Boy and the Cursed Kingdom

Wydania gry

planowane
# 2018 PCPS4XOSwitch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4
XO
SWITCH