Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Monument Valley to stworzona z myślą o platformach mobilnych z systemami Android oraz iOS gra logiczna, w której postawione zostają przed nami zadania manipulacji otaczającym nas światem, odkrywania jego tajemnic i zgłębiania wszystkiego, co ma on do zaoferowania. Za powstaniem gry stoi niezależne studio deweloperskie ustwo.

Fabuła gryOpowiadana w grze historia przedstawia nam losy niemej księżniczki o imieniu Ida - nie jest dokładnie znana jej historia. Pewne jest jednak, że poszukuje odkupienia za dokonane przez siebie czyny. W związku z tym będziemy musieli prowadzić ją przez tytułową dolinę, przy okazji pomagając jej radzić sobie z tak zwanymi Crow People.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w Monument Valley zmusza nas do myślenia - na każdym z dostępnych tutaj poziomów musimy doprowadzić księżniczkę bezpiecznie do wyjścia. Akcja została zaprezentowana w rzucie izometrycznym, a wraz z naszymi postępami zabawa staje się trudniejsza i bardziej wymagająca. Świat gry składa się z różnego rodzaju brył geometrycznych, których manipulacja jest konieczna do osiągnięcia przez nas sukcesu.

Warstwa technicznaGra została wykonana w abstrakcyjnym stylu, przez co daleko jest jej ku realizmowi. Posiada jednak swój specyficzny klimat, który odróżnia ją na tle konkurencji. Wykonana została w stylu minimalistycznym, a autorzy przy tworzeniu jej inspirowali się dziełami Mauritsa Cornelisa Eschera. Udźwiękowienie, które towarzyszy nam w czasie naszej podróży dynamicznie dopasowuje się do tego, co dzieje się na ekranie i jest przestrzenne, w związku z czym autorzy zalecają wykorzystanie słuchawek do jego pełnego odbioru.

Monument Valley dystrybuowane jest w formie płatnej, jednak wolne jest od jakichkolwiek mikrotransakcji.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 04 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Monument Valley

  • Platformy: iOSAND
  • Gatunek: Logiczna
  • Producenci: ustwo games
  • Wydawcy: ustwo games
  • Tematy Abstrakcyjna
  • Perspektywa: Widok izometryczny
  • Prezentacja: 2,5D

Wydania gry

już wydane
# 03 kwietnia 2014 iOS
# 14 maja 2014 AND

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
AND
iOS