Gamedile.pl

#
Znana także jako Monument Valley II.
Opis gry
Monument Valley 2 jest sequelem wydanej w 2014 roku gry logicznej, w której każdy poziom rzucał przed nami wyzwanie takiego manipulowania środowiskiem, by jej bohaterka bezpiecznie dotarła do wyjścia. Przygotowaniem całości zajęło się - podobnie, jak w przypadku pierwowzoru - brytyjskie niezależne studio deweloperskie ustwo games, specjalizujące się właśnie w grach mobilnych. Całość trafiła z kolei do posiadaczy urządzeń z systemami iOS oraz Android.

Fabuła gryChoć Monument Valley 2 bezpośrednio kontynuuje swój pierwowzór, prezentuje jednocześnie zupełnie inną warstwę fabularną. W niej poznajemy postać matki i dziecka, którzy wyruszają w przygodę po rozległym i zróżnicowanym świecie. Ma ona charakter przygody i eksploracji, a jej cel nie zostaje nam ujawniony przez całą rozgrywkę.

Mechanika rozgrywkiPod względem mechaniki rozgrywki całość bazuje na rozwiązaniach zaprezentowanych w pierwszej odsłonie cyklu. Oznacza to, że składający się z brył świat obserwujemy w rzucie izometrycznym, a naszym głównym zadaniem jest doprowadzenie dwójki głównych bohaterów z jednego miejsca w drugie. Osiągamy to za pośrednictwem otoczenia, którym musimy w odpowiedni sposób manipulować. Bardzo duże znaczenie ma tutaj perspektywa, którą musimy zmieniać, jak również iluzja optyczna, która często jest w stanie nam pomóc, między innymi poprzez odblokowywanie ukrytych przejść.

Warstwa technicznaMonument Valley 2 stara się w pełni zachować klimat poprzedniej odsłony cyklu - z uwagi na to po raz kolejny mamy do czynienia z abstrakcyjną i minimalistyczną, ale mającą swój urok oprawą graficzną inspirowaną grafikami Mauritsa Cornelisa Eschera. Podobnie duże znaczenie ma również udźwiękowienie, które daje nam poczucie surrealizmu i bycia częścią większej przestrzeni.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 04 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Monument Valley 2

  • Platformy: iOSAND
  • Gatunek: Logiczna
  • Producenci: ustwo games
  • Wydawcy: ustwo games
  • Tematy Abstrakcyjna
  • Perspektywa: Widok izometryczny
  • Prezentacja: 2,5D

Wydania gry

już wydane
# 05 czerwca 2017 iOS
# 06 listopada 2017 AND

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
AND
iOS