Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Mosaic

PCPS4XOSwitch
Opis gry
Mosaic to zaprojektowana przez norweskie studio Krillbite, znane przede wszystkim ze swojego pierwszoosobowego horroru o nazwie Among the Sleep, przygodowa gra typu point & click, wykonana w podobnie „niepokojącym” klimacie, co debiutanckie dzieło firmy.

O powstawaniu gry autorzy poinformowali na łamach oficjalnego bloga PlayStation, zapowiadając ją w wersji na PlayStation 4. Obecnie nie wiadomo, czy zadebiutuje ona również na łamach innych platform sprzętowych. Publicznie gra została pokazana po raz pierwszy podczas PlayStation Experience w mieście Anaheim (stan California), odbywającej się w dniach 3 i 4 grudnia 2016.

Fabuła gryWarstwa fabularna Mosaic skupia się na powtarzalnym i szarym życiu pewnego mężczyzny w pełnym systematyczności i chłodu mieście. Każdy jego dzień wydaje się być taki sam, rutyna pożera go od środka. W końcu postanawia on coś z tym zrobić - w momencie podjęcia decyzji jednak zauważa, że coś dziwnego zaczyna się rozgrywać dookoła niego. Co to spowodowało i dlaczego tak się stało - to tylko jedne z wielu pytań, na które bohater postara się odpowiedzieć.

Mechanika rozgrywkiGra nazywana jest przez autorów „czymś w rodzaju przygodówki point & click” - nie znajdziemy tutaj klasycznych elementów tego gatunku. Postanowiono skupić się tutaj na bardziej narracyjnym charakterze całości, w związku z czym mamy do czynienia bardziej z interaktywną nowelą, aniżeli pełnoprawną grą. Przejście całości ma zresztą zajmować mniej więcej trzy godziny, co nie oznacza, że nie będzie ona miała elementów zachęcających do ponownego zagrania.

Warstwa technicznaW oprawie graficznej gry autorzy postanowili zawrzeć wszystko to, co sama ona opisuje - ponury świat, przygnębiające otoczenie i dołującą atmosferę. W związku z tym dominują tutaj szare kolory. Wszystkie postaci występujące tutaj zostały przedstawione w karykaturalnej formie chudych jak patyki ludzi, jeszcze bardziej podkreślających surowy charakter całości.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 26 listopada 2016.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak danych
Najświeższe informacje
Gra

Mosaic

  • Platformy: PCPS4XOSwitch
  • Gatunek: Przygodowa» Point & Click
  • Producenci: Krillbite Studio (główny)
  • Wydawcy: # Krillbite Studio
  • Tematy Futurystyczna, Science fiction
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 2019 PCPS4XOSwitch