Gamedile.pl

#
Opis gry
Mutant Year Zero: Road to Eden to zaprojektowana przez studio The Bearded Ladies Consulting, do tej pory znane jedynie ze zręcznościówki Landit Bandit, gra strategiczna z domieszką elementów znanych z produkcji przygodowych i RPG-ów. Powstała z myślą o komputerach osobistych i konsolach ósmej generacji i bazuje na marce Mutant, która debiutowała jeszcze w 1984 w formie planszówki.

Fabuła gryHistoria Mutant Year Zero przenosi nas w daleką przyszłość, kiedy to - po raz pierwszy od 1945 roku - świat ogarnęła wojna, w której użyto broni atomowej. Konflikt pozostawił po sobie Ziemię spokojną - ludzkość wyginęła, a do władzy doszła natura. Okazuje się jednak, że Niebieską Planetę zaczęły zamieszkiwać zdeformowane humanoidy i zwierzęta - mutanty żerujące na szczątkach cywilizacji. Starają się przetrwać w tych spartańskich warunkach - my wcielamy się w niewielką ich grupę. Musimy wyruszyć do Zony, będącej tutaj synonimem Edenu i ziemi obiecanej. Nie będzie to jednak wcale tak przyjemna wyprawa, zwłaszcza, że jej cel sam w sobie nie jest czymś do końca pewnym.

Mechanika rozgrywkiZabawa w grze Mutant Year Zero: Road to Eden rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: eksploracyjnej oraz bitewnej. Zwiedzanie ogromnego otwartego świata odbywa się w czasie rzeczywistym, przy czym zawiera w sobie mnóstwo skradania, unikania światła. Nie zawsze walka jest tutaj jedynym rozwiązaniem - gdy już jednak do niej dojdzie, odbywa się ona w systemie turowym, porównywanym przez autorów do tego zaprezentowanego w cyklu XCOM.

W trakcie zabawy sterujemy grupą mutantów o unikalnych zdolnościach - każdego z nich poznajemy w czasie naszej wędrówki i w wielu przypadkach to my możemy decydować, czy wcielimy go do zespołu. Wraz z toczeniem kolejnych walk i postępami w fabule, jesteśmy w stanie odblokowywać kolejne mutacje, a wraz z nimi dodatkowe zdolności. Dux na przykład może rozwinąć w sobie możliwość zakradania się do obozów pełnych wrogów, pomimo swoich gabarytów i faktu, że jest mierzącym ponad metr kaczorem. Ważnym elementem zabawy jest również doposażanie bohaterów w dodatkowe bronie i uzbrojenie.

Warstwa technicznaGra została opracowana na bazie silnika Unreal Engine 4, a autorzy starali się w niej utrzymać poważną i mroczną post-apokaliptyczną atmosferę.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Mutant Year Zero: Road to Eden z nowym zwiastunem

  21 czerwca 2018
  Mutant Year Zero: Road to Eden doczekała się własnie nowego, humorystycznego zwiastuna. Dzieło studia Barenaked Ladies zapowiada się na ciekawe połączenie turowych, taktycznych walk rodem z XCOM 2 z lekką,...
Gra

Mutant Year Zero: Road to Eden

 • Platformy: PCPS4XO
 • Gatunek: Strategiczna» Przygodowa
 • Producenci: The Bearded Ladies Consulting
 • Wydawcy: Funcom
 • Tematy Post-apokalipyczna, Science fiction
 • Perspektywa: Widok izometryczny
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 04 grudnia 2018 PCPS4XO