NHL 10 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

NHL 10

360PS3
Opis gry
Dziewiętnasta z kolei odsłona niezwykle popularnej serii gier sportowych od EA Sports traktującej o hokeju. Zachowuje ona mechanikę znaną z poprzednich części, wprowadzając jednak do niej sporo nowych funkcjonalności i zmian kosmetycznych.

Na okładce tej części gry znalazł się Patrick Kane, który z pomocą takich gwiazd, jak Jonathan Tower czy Duncan Keith ożywił drużynę Chicago Blackhawks sprawiając, że całe miasto po raz kolejny zaczęło żyć hokejem.

Mechanika rozgrywkiJedną z głównych zmian w tej odsłonie cyklu jest kompletna przebudowa pojedynków jeden na jednego. Możemy je zainicjować poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku w czasie rozgrywki - wtedy kamera zmienia się, a my obserwujemy naszego rywala z perspektywy pierwszoosobowej. Podczas walki możemy zadawać prawe i lewe sierpowe, jak również unikać ciosów wyprowadzanych przez rywala. Pojedynki 1 na 1 są w stanie zaważyć o losach dalszej gry, przechylając szalę zwycięstwa na korzyść jednej z drużyn.

Kolejnym krokiem ku realizmowi jest wprowadzenie dopasowywania do siebie formacji. Teraz jesteśmy w stanie wysłać linie (defensywne czy ofensywne) przeciwko dokładnie tym samym przeciwnika. Można tutaj pozwolić sobie na znane z rzeczywistości strategie rozpoczynania gry w innej formacji, a przy okazji ustalania tempa rozgrywki już na całe spotkanie.

W sumie autorzy przygotowali przeszło 200 mniejszych i większych poprawek i usprawnień względem poprzedniej części gry. Oczywiście można tu liczyć na aktualizację składów do wersji odzwierciedlającej aktualny na chwilę wydania stan w prawdziwej lidze NHL. Całość, jak zawsze, oferuje możliwość zabawy wieloosobowej, przy jednej konsoli lub za pośrednictwem sieci.

Warstwa technicznaPod względem oprawy wizualnej gra nie wprowadza większych udoskonaleń - na uwagę zasługuje jednak system fizyki, który został opracowany praktycznie od podstaw, zapewniając jeszcze większy autentyzm zabawy. Oficjalna ścieżka dźwiękowa jest czymś, co zdecydowanie zasługuje na uwagę - zawiera w sobie kilkanaście popowych licencjonowanych utworów, w tym „Rock You Like A Hurricane” zespołu Scorpions czy „Know Your Enemy” grupy Green Day.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 23 września 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, wspólny ekran
2-12 graczy
Gra

NHL 10

Wydania gry

planowane
# 2009 360PS3
# 2009 360PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360
PS3