Gamedile.pl

#

NHL 11

360PS3
Opis gry
NHL 11 stanowi 19 odsłonę aktualizowanej rokrocznie serii gier sportowych poruszających dyscyplinę hokeju, wydawanych na bazie oficjalnej licencji ligi NHL. Po raz kolejny stworzeniem całości zajął się kanadyjski oddział studia Electronic Arts.

Na okładkę gry trafił tym razem Jonathan Toews, kapitan drużyny Chicago Blackhawks.

Mechanika rozgrywki i nowościNHL 11 to nadal stawiający na jak najbardziej autentyczną prezentację sportu, jaki porusza symulator, w którym bierzemy udział w rozgrywkach światowych i krajowych. Na mocy współpracy z Kanadyjską Ligą Hokejową w grze tym razem znalazło się miejsce również dla wszystkich czterech lig z tego kraju - mimo, że grający w nich gracze są uważani za profesjonalistów, ich wygląd nie został jednak odzwierciedlony w grze, jak to się stało w przypadku zawodników z ligi NHL.

Największą zmianą w tej odsłonie serii jest wprowadzenie nowego silnika fizyki. Ten bierze pod uwagę między innymi możliwość złamania kija przez zawodnika - w takim przypadku może on wziąć nowy z ławki, pożyczyć inny od kolegi lub też grać dalej, ale tylko w celu przeszkadzania rywalom. Ma to odzwierciedlać nieprzewidywalność sportu. Nowy silnik pozwolił autorom na precyzyjniejsze oddanie uderzeń - nie są już one zatem animacjami nie biorącymi pod uwagę czynników innych niż rejon ciała, w który został uderzony oponent. Teraz każde uderzenie różni się od innego, bo brane są pod uwagę takie czynniki, jak wzrost i waga sportowca, kąt, szybkości i siła.

Zmiany sięgnęły również pojedynków „jeden na jednego”, które zostały opracowane niemal od podstaw i są o wiele bardziej dynamiczne.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-7 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, wspólny ekran
2-12 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

NHL 11

Wydania gry

już wydane
# 07 września 2010 360PS3
# 17 września 2010 360PS3