Gamedile.pl

#

NHL 12

360PS3
Opis gry
NHL 12 jest dwudziestą z kolei odsłoną wydawanej rokrocznie serii gier sportowych poruszających tematykę hokeju, od lat tworzonej przez studio EA Canada. Wprowadza ona mnóstwo usprawnień do cyklu, jednocześnie aktualizując wciąż w pełni licencjonowane składy i zawodników.

W tym roku na okładce gry znalazł się Steven Stamkos.

Mechanika rozgrywkiGłówne założenia zabawy w NHL 12 pozostały niezmienione w stosunku do każdej poprzedniej odsłony cyklu. Dalej mamy zatem do czynienia ze stawiającym na realizm symulatorem hokeja, w którym starano się jak najdokładniej odzwierciedlić to, co dzieje się na prawdziwym boisku. W związku z tym wprowadzono szereg usprawnień i kilka nowości.

Autorzy postawili przede wszystkim na usprawnienia związane z silnikiem fizyki sprawiając, że niemal wszystko bazuje właśnie na nim, włącznie z samym krążkiem, który może teraz między innymi przebijać szkło, a najmniejsza przeszkoda jest w stanie - mniej lub bardziej - zmienić tor jego ruchu. Maski bramkarzy oraz kaski zawodników mogą teraz zostać zrzucone z ich głów, a sama animacja sportowców jest bardziej płynna i autentyczna.

W NHL 12 powraca tryb Be A Pro, w którym znalazło się miejsce na szereg dość znacznych udoskonaleń. Trener daje teraz swoim zawodnikom określone zadania do zrealizowania - dzięki nim będziemy mogli zarobić cenne minuty gry na boisku. Od teraz naszą karierę możemy rozpocząć już w wieku 15 lat, co daje nam znacznie większe możliwości rozwoju.

Stanowczej poprawie uległa również sztuczna inteligencja zawodników. Dzięki temu sterowani przez komputer zawodnicy łatwiej przewidują nasze zagrania i starają się jak najszybciej na nie reagować.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, wspólny ekran
2-12 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

NHL 12

Wydania gry

już wydane
# 09 września 2011 360PS3
# 09 września 2011 360PS3