NHL 13 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

NHL 13

360PS3
Opis gry
NHL 13 to kolejna (21 z kolei) odsłona niezwykle popularnej serii gier sportowych traktujących o hokeju, wydawanej rokrocznie na łamach konsol marki Xbox i PlayStation. Gra po raz kolejny zaprojektowana została przez EA Canada - kanadyjski oddział amerykańskiego koncernu.

Po raz pierwszy w historii cyklu autorzy postanowili oddać graczom decyzyjność w sprawie tego, kto pojawi się na okładce tej części - mogli oni głosować na łamach specjalnego serwisu internetowego, a sportowiec, który wygrał został ukazany podczas gali NHL Awards w Las Vegas. Został nim Claude Giroux z drużyny Philadelphia Flyers, aczkolwiek po piętach cały czas deptał mu Pekka Rinne z zespołu Nashville Predators.

Mechanika rozgrywki, zmiany i nowościNHL 13, podobnie, jak jej poprzedniczki, stawia przede wszystkim na realizm. W tej części autorzy skupili się przede wszystkim na bramkarzach, którzy w lepszy sposób przewidują zagrania, czasem również decydując się na mniej uczciwe posunięcia. Udoskonalenia sięgnęły również systemu wymian, w którym teraz możemy dokładnie wskazać, jakiego zawodnika tak naprawdę potrzebujemy - zyskaliśmy też opcję wglądu na to, jaki sportowiec teoretycznie tak naprawdę by się nam przydał. Sztuczna Inteligencja również będzie na to zwracać uwagę, często nie godząc się na warunki na podstawie oferowanej ceny, ale też użyteczności danego zawodnika. Również sposób, w jaki szukamy graczy zmienił się, pozwalając nam teraz doprecyzować wyniki wyszukiwania na bazie pozycji wyjściowej w składzie czy też wieku.

Zmiany dosięgnęły również Sztucznej Inteligencji przeciwników kierowanych przez konsolę - są teraz świadomi tego, gdzie zarówno my, jak i ich koledzy znajdują się na lodzie. Są mądrzejsi, a także szybciej podejmują bardziej realne decyzje, obierając przy okazji swoje własne strategie na poradzenie sobie z nami. Tryb sieciowy w lepszy sposób dopasowuje teraz o nas graczy, stawiając naprzeciw nam rywali o podobnym poziomie doświadczenia. W trybie Be A Pro po raz pierwszy możemy prosić o wymianę.

Warstwa technicznaAutorzy NHL 13 zadbali o to, by udoskonalić swój produkt również pod względem technicznym. Najważniejszym aspektem jest tutaj możliwość wyboru ulubionej drużyny, dzięki któremu zmieni się prezentacja gry - menu zostanie przerobione, by odzwierciedlało barwy danego zespołu. Gra oferuje teraz nową kamerę „transmisyjną”, z której możemy skorzystać zarówno w trakcie rozgrywki, jak i przy pokazywaniu najlepszych urywków każdego ze spotkań. Można też teraz skorzystać z kamery ulokowanej w siatce bramkowej. Gra została opracowana na bazie nowego silnika, w związku z czym oferuje przeszło tysiąc świeżych animacji zawodników, mających zwiększyć autentyzm i to, w jaki sposób odbieramy zabawę.

Jeżeli chodzi o oprawę graficzną to autorzy postanowili - po raz kolejny - postawić na licencjonowane utwory, wśród których znalazło się miejsce dla „Days Go By” zespołu The Offspring czy „Save Yourelf” zespołu Monster Truck.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 24 września 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, wspólny ekran
2-12 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

NHL 13

Wydania gry

już wydane
# 11 września 2012 360PS3
# 14 września 2012 360PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360
PS3