NHL 18 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

NHL 18

PS4XO
Opis gry
NHL 18 to zaprojektowana z myślą o konsolach PlayStation 4 i Xbox One kolejna odsłona wydawanej rokrocznie serii gier sportowych traktującrych o hokeju. Jej stworzenia po raz kolejny podjęło się studio Electronic Arts, a konkretnie - jego kanadyjski oddział. Jest to 27. z kolei odsłona wspomnianego cyklu.

Na okładce tej części serii znalazł się grający w drużynie Edmonton Oilers Connor McDavid - najmłodszy kapitan w historii ligi NHL.

Mechanika rozgrywki i nowościGłówne założenia rozgrywki w NHL 18 nie różnią się niczym od tych istniejących w pozostałych odsłonach serii. Oznacza to, że nadal mamy tu do czynienia ze stawiającym na realizm symulatorem gry w hokeja, starającym się jak najdokładniej odzwierciedlić realia tego sportu. Deweloperzy zdecydowali się jednak na wprowadzenie dość dużej ilości pomniejszych zmian, udoskonaleń i nowości.

Jedną z największych „świeżynek” zdecydowanie jest tutaj tryb Threes, który skupia się na walkach 3 na 3. Co ciekawe, nie mamy tu wcale do czynienia z realizmem, a bardziej zręcznościowym podejściem do zabawy. Możemy tu grać albo w tradycyjnym modelu, albo do strzelenia „X” goli, przy czym zmagania możemy toczyć w modelu kampanii, pojedynczych meczów czy też rozgrywek sieciowych.

Jednym z elementów, na które EA położyło w tej grze największy nacisk jest szybkość, zręczność i kreatywność młodych talentów (w tym McDavida - postaci z okładki). Obrońcy mogą teraz w pełni kontrolować kij, również podczas jazdy do tyłu i do przodu, co sprawia, że wachlarz ich zagrań w znacznym stopniu się poszerzył. Dodatkowo przepisany został system podań, zarówno pod kątem graczy, jak i Sztucznej Inteligencji - wcześniej rozumiał on tylko bezpośrednie podania. Teraz można podawać w bardziej strategiczny sposób. Sztuczna Inteligencja dysponuje zresztą wieloma dodatkowymi zagraniami, mającymi uczynić ją jeszcze bardziej wymagającą i realistyczną.

Warstwa technicznaPod względem oprawy audowizualnej autorzy nie zdecydowali się na wprowadzenie żadnej większej rewolucji. Nie ma tutaj zatem przesiadki na silnik Frostbite, obecny już od jakiegoś czasu w innych znanych cyklach koncernu (w tym FIFIE). Zaoferowano za to kilka nowych ustawień kamery, mających jeszcze lepiej odzwierciedlać to, co jest ukazywane w telewizji. Dodatkowo udostępniono tu również narzędzie do tworzenia własnej maskotki.

W grze jesteśmy w stanie (po raz kolejny zresztą) posłuchać komentarza Doca Emricka i Eddiego Olczyka, a relacje „z lodu” przeprowadza Ray Ferraro.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 18 września 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player
2-12 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

NHL 18

Wydania gry

już wydane
# 15 września 2017 PS4XO
# 15 września 2017 PS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
XO
PS4