Gamedile.pl

#
Opis gry
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2 to druga odsłona bazującej na popularnym anime serii. Powstała w studiu CyberConnect2 i jest pierwszą, która już na starcie została wydana poza konsolą marki Sony. Stanowi również pionierski tytuł w cyklu, w którym tak powszechne są walki sieciowe.

Fabuła gryNaruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2 w znacznie większym stopniu, niż poprzedniczka stawia na opowiadaną przez siebie historię. Ta prezentuje nam losy Naruto Uzumaki i rozgrywa się trzy lata po wydarzeniach zaprezentowanych w „jedynce”.

Mechanika rozgrywkiPod względem schematów rządzących rozgrywką całość jest niemal identyczna, jak jej poprzedniczka - oznacza to, że mamy tu do czynienia z trójwymiarową bijatyką, w której toczymy bój jako jeden z czterdziestu bohaterów z uniwersum Naruto. Tak, jak to była wcześniej, dobieramy sobie tutaj dwóch kompanów, którzy będą nas wspomagać w pojedynkach poprzez dołączanie do ataków specjalnych. Akcja toczy się na możliwych do zniszczenia arenach, które mają swoje odpowiedniki w oryginalnym anime.

Swoistą nowością jest tutaj tryb rozgrywki kooperacyjnej, w którym ośmiu graczy (po czterech na drużynę) spotyka się ze sobą, by wspólnie toczyć bój. Poza nim tytuł oddaje nam do dyspozycji szereg innych, bardziej klasycznych modułów zabawy.

Warstwa technicznaOprawa graficzna produkcji pozostała niezmieniona w stosunku do poprzednich odsłon serii - w związku z tym mamy tu do czynienia z dziełem bazującym na technologii cel-shading. Dzięki niej gra przypomina swój serialowy pierwowzór. W ścieżce dźwiękowej znalazło się miejsce na 14 różnych utworów, każdy z których powinien być doskonale znany każdemu wielbicielowi serii.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 22 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, rywalizacja, single player, wspólny ekran
1-8 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Podobne gry
Gra

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2

Wydania gry

już wydane
# 15 października 2010 360PS3
# 15 października 2010 PS4
# 15 października 2010 360PS3
# 25 sierpnia 2017 PCXO