Gamedile.pl

#
Opis gry
Naruto: Ultimate Ninja Storm to stworzona przez studio CyberConnect2 dynamiczna bijatyka bazująca na serii anime Naruto. Przygotowana została ekskluzywnie z myślą o konsoli PlayStation 3 - z uwagi na popularność całej serii, gra została przeniesiona również na pecety i konsole PlayStation 4 i Xbox One (w formie cyfrowej). Stało się to jednak dopiero około dziewięć lat po debiucie na wyżej wspomnianej konsoli siódmej generacji.

Fabuła gryMechanika rozgrywkiPod wieloma względami Naruto: Ultimate Ninja Storm jest typową bijatyką, w której wybieramy jedną z 25 postaci, każda z których dysponuje szeregiem charakterystycznych dla siebie umiejętności, by toczyć nią walkę „jeden na jednego” na arenach również zaczerpniętych z anime. Przed rozpoczęciem walki określamy nie tylko naszą główną postać, ale i dwie poboczne, które pełnić będą rolę wsparcia i będą stanowić część ataków specjalnych.

Sama mechanika rozgrywki odstaje jednak od typowych bijatyk, które zazwyczaj umiejscawiają nas na linii z wrogiem i oferują limitowane możliwości poruszania się. Tutaj są one nieograniczone, a często nasze ataki mogą minąć się z celem. Kamera dynamicznie dopasowuje się do tego, co dzieje się na ekranie, przez co jesteśmy świadkami częstej zmiany punktu widzenia. Walki mają typowo zręcznościowy charakter, a nieodzownym ich elementem są kombinacje ataków (combosy), których liczba zależy wyłącznie od naszych umiejętności.

Warstwa technicznaNaruto: Ultimate Ninja Storm powstało z myślą o wielbicielach anime, w związku z czym oprawą graficzną w dużym stopniu takowe przypomina. Środowisko powstało w oparciu o technologię cel-shading. Jeżeli zaś chodzi o udźwiękowienie, to również może być kojarzone z serialowym pierwowzorem. Zachęca ono do dalszych pojedynków, nadając im jednocześnie jeszcze większego dynamizmu.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 22 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, rywalizacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Podobne gry
Gra

Naruto: Ultimate Ninja Storm

Wydania gry

już wydane
# 04 listopada 2008 PS3
# 07 listopada 2008 PS3
# 25 sierpnia 2017 PCPS4XO