Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Alan Wake może powrócić jako serial

Historia ma zadatki na dobry serial.
napisał Krzysiek Kałuziński, 13 września 2018 o 11:04|
Tomas Harlan, który dał światu takie produkcje jak Mortal Kombat: Legacy czy Dead Rising: Endgame, od lat próbował namówić studio Remedy do stworzenia serialu na podstawie gry Alan Wake. Wygląda na to, że fiński zespół w końcu dał mu zielone światło. Kluczem do przekonania deweloperów miała być prezentacja wizji Harlana.Showrunnerem oraz scenarzystą serialu ma zostać Peter Calloway (serialowa adaptacja Pod kopułą), z kolei pieczę nad poprawnym oddaniem uniwersum Alana Wake'a sprawowałby legendarny członek Remedy - Sam Lake. Dyrektor kreatywny fińskiej ekipy pełniłby funkcję producenta wykonawczego.

Scenariusz samej produkcji nie będzie lustrzanym odbiciem gry, a raczej stanie się bazą dla historii. Twórcy obiecują jednak poszerzenie wcześniej zaprezentowanego świata oraz rozbudowanie ról postaci drugoplanowych, w tym także żony głównego bohatera.

Na razie projekt nie jest przypisany do żadnej stacji telewizyjnej ani platformy filmowej, Harlan planuje jednak spotkać się z ich przedstawicielami już w październiku. Utrzymuje przy tym, że ma już kontakt z kilkoma zainteresowanymi.