Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Blasphemous - zbiórka funduszy zakończona olbrzymim sukcesem

Krwawy platformer wygląda imponująco.
Sukcesem swojej kampanii w serwisie Kickstarter poszczycić może się hiszpańska ekipa The Game Kitchen. Zakończyła się już zbiórka na ich Blasphemous i projekt został ufundowany ze sporą nawiązką. Twórcom, którzy odpowiadają również za The Last Door, udało się uzyskać aż 333 246 dolarów z wymaganych... 50 tysięcy. Studio z Sewilli przekonało do swojego projektu 9 869 użytkowników serwisu.Blasphemous jest brutalną grą platformową 2D naszpikowaną akcją. Jej fabuła toczy się w miejscu zwanym Orthodoxia, w którym religia ma niesamowicie wielkie znaczenie dla ludzi, a ilość kościołów przewyższa nawet jej populację. My wcielimy się w postać The Penitent One (Pokutnika), ostatniego ocalałego z kongregacji The Silent Sorrow, którego grupa została ukarana poprzez zrzucenie do wielkiego Abyss of the Eternal Grief (Otchłani Wielkiego Żalu). Twórcy zapowiadają tytuł jako szybkie, intensywne przeżycie z satysfakcjonującym systemem walki. W grze walczyć będziemy z różnymi potworami, w tym również z wielkimi bossami. Całość okraszona będzie pixelową grafiką o mrocznym charakterze.

Film promujący Blasphemous na Kickstarterze


Dzięki środkom zgromadzonym na Kickstarterze The Game Kitchen zamierza umieścić w Blasphemous m.in. New Game+, komiks w formacie PDF, animowane intro i outro, voice acting czy przywoływanie NPCów.

Gra będzie wspierała następujące języki: angielski (UK i US), francuski, włoski, niemiecki, hiszpański oraz uproszczone chiński i japoński. Blasphemous zmierza na platformy PC (Windows, Mac, Linux), PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Premiera przewidziana jest wstępnie na rok 2019.