Commandos 4 trafi na next-geny - nowe studio zajmie się marką - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Commandos 4 trafi na next-geny - nowe studio zajmie się marką

Kalypso Media zapowiedziało powstanie nowego studia, które zajmie się rozwojem kultowej serii Commandos. Nowa odsłona cyklu ma trafić na pecety oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Scarlett.
napisał Krzysiek Kałuziński, 10 grudnia 2019 o 19:35|
Przedsiębiorstwo Kalypso Media ogłosiło dziś, że w pierwszym kwartale 2020 roku otworzy studio deweloperskie, którego zadaniem będzie stworzenie nowej gry z kultowej serii Commandos. Co prawda oddział nie ma jeszcze nazwy, wiadomo jednak, że zlokalizowany będzie we Frankfurcie nad Menem. Commandos 4 ma trafić na PC oraz konsole nowej generacji.

Simon Hellwig - dyrektor zarządzający oraz założyciel Kalypso Media - przyznał, że założenie nowego studia jest zobowiązaniem do realizacji planów rozwoju przedsiębiorstwa przez kolejne lata. Na czele oddziału stanie doświadczony Jürgen Reußwig, były dyrektor w Sunflower oraz dyrektor zarządzający w Games Distillery. Oto jak skomentował to ogłoszenie:

(...) zamierzamy opracować godnego następcę gry Commandos, zaprojektowanego na komputery osobiste oraz konsole, które wydane będą w tym samym czasie. Osobiście nie mogłem być bardziej dumny z pracy nad prawdziwą ikoną gier strategicznych i nie mogę się doczekać otrzymania aplikacji od nowych oraz doświadczonych producentów podzielających naszą pasję do serii.

Zgodnie z wypowiedzią Reußwiga na stronie Kalypso Media znaleźć można wiele ofert pracy. Sama gra jest melodią przyszłości, ale apetyt na nią może zostać zaostrzony już niedługo. Wszystko za sprawą zremasterowanej wersji Commandos 2.Odnowiona wersja gry trafi na pecety 24 stycznia przyszłego roku. Osoby, które zdecydują się na przepremierowy zakup Commandos 2: Remastered HD, będą mogły wziąć udział w beta-testach, które wystartują 13 grudnia. W planach jest również wydanie gry na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch