Elsinore - na Steam zmierza gra przygodowa oparta na tragedii Szekspira - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Elsinore - na Steam zmierza gra przygodowa oparta na tragedii Szekspira

Kojarzycie Ofelię z Hamleta? Będziecie mogli nią zagrać!
napisał Krzysiek Kałuziński, 29 kwietnia 2019 o 20:47|
Już 24 maja na Steamie zadebiutuje przygodowa produkcja Elsinore, której fabuła oparta będzie na motywach słynnej tragedii Szekspira - „Hamlecie”. Deweloperzy z Golden Glitch Studios postanowili jednak podejść do tematu w nietypowy sposób i historię opowiedzieć z perspektywy Ofelii.Autorzy postanowili uwięzić protagonistkę w pętli czasowej, podczas której przechodzić ona będzie nieustannie swój własny Dzień Świstaka. Z tym że w tej wersji bohaterka przeżywać będzie cztery doby, które rozpoczną się od koszmaru. Ofelii przyśni się, że po upływie tego czasu, wszyscy w zamku Elsinore wyzioną ducha.

Spróbujemy do tego nie dopuścić, przetestujemy kilka wariantów zachowań, będziemy kłamać lub mówić prawdę, a nasze zachowanie za każdym razem w inny sposób wpłynie na pozostałych bohaterów. Zrozumienie ich uczuć, potrzeb i motywów będzie konieczne do pociągnięcia dalej fabuły. Wszystko po to, by w końcu wyrwać się z tego zamkniętego koła czasu.

Elsinore zapowiedziane zostało na razie tylko na PC.