RPG Maker MV zmierza na konsole - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

RPG Maker MV zmierza na konsole

Kochanie, zróbmy sobie jRPGa.
napisał Krzysztof Kałuziński, 06 lipca 2018 o 11:37|
NIS America potwierdziło, że RPG Maker MV zmierza na nowe platformy. Już w przyszłym roku zadebiutuje na konsolach Playstation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Wersja ta miała swoją premierę na PC w 2015.



RPG Maker, jak wskazuje już nazwa, to zestaw narzędzi, które wykorzystać możemy do stworzenia własnego role - playa. Dzięki niemu jesteśmy w stanie bez problemu wykreować nowe uniwersum oraz szereg systemów wpływających na gameplay. Wykorzystamy także ogrom dostępnych przeciwników i protagonistów, sami napiszemy im kwestie dialogowe oraz biografie.

Produkcja prezentuje zabawę w sposób charakterystyczny dla klasycznych jRPGów. Mamy tu więc widok z góry, a rozmowy przypominają powieści wizualne.