Gamedile.pl

Szykuje się Game Boy Classic Mini? Nintendo zarejestrowało znak towarowy

Czekamy na oficjalne komunikaty.
napisał Krzysiek Kałuziński, 11 października 2017 o 21:53| #Nintendo #Nieoficjalne
Nintendo dość niespodziewanie, chyba nawet dla swoich właścicieli, trafiło na żyłę złota zajmując się wydawaniem odświeżonych konsol sprzed lat. Wiele wskazuje na to, że wkrótce do sprzedaży trafi nowa wersja Game Boya. Nie jest na razie potwierdzona informacja, ale firma zarejestrowała znak towarowy, który może JĄ potwierdzać.



Już w przypadku odświeżonych NESa i SNESa pojawiały się przecieki przed komunikatami od Nintendo. Obie konsole nadal cieszą się ogromną popularnością, przez co w styczniu na pewno doczekamy się ich nowego nakładu. Sentyment do nich mają także Polacy, o czym świadczyć mogą wcześniejsze problemy sklepów z pre-orderami, o czym pisaliśmy [url/News/Problem-z-pre-orderem-SNES-MINI-polskie-sklepy-anuluja-zamowienia-przez-wzrost-ceny-i-ograniczony-naklad]tutaj[/url].

Seria przenośnych konsol Game Boy została zapoczątkowana w roku 1989, a urządzenie wyposażone w raptem kilka przycisków (krzyżak, Select, Start, A, B) oraz grę Tetris po dziś dzień zajmuje miejsce w pamięci milionów graczy z całego świata. To na nim debiutowały Pokemony Fire i Blue, cykl, który od lat napędza sprzedaż produktów Nintendo. Game Boy doczekał się kilku nowszych edycji, w tym wersji Color i Advanced, został jednak z czasem zastąpiony przez produkty marki DS.