Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

W Łodzi będzie można zobaczyć wystawę Sztuka DC - Świt Superbohaterów

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier Komputerowych w tych roku powalczy o jeszcze większe zainteresowanie fanów.
napisał Krzysiek Kałuziński, 24 stycznia 2019 o 16:30|
Szykuje się gratka dla fanów DC (i nie tylko), którzy po raz pierwszy będą mogli zobaczyć w Polsce wystawę „Sztuka DC - Świt Superbohaterów”. Ekspozycja jest jednym z elementów otwarcia 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier Komputerowych w Łodzi. Oglądać ją będzie można od 27 września do 2 lutego w Hali Maszyn w EC1.

To ekstraklasa wystaw jeżdżących po świecie, jedna z nielicznych sygnowanych przez Warner Bros.” - tak o wystawie wypowiedział się Rafał Syska, dyrektor Narodowego Centrum Kultury Filmowej.Ekspozycja „Sztuka DC - Świt Superbohaterów” powstała dzięki współpracy paryskiego muzeum Art Ludique, DC Entertainment i Warner Bros. Pozwala ona odbiorcom zapoznać się z przeszło 160 oryginalnymi rysunkami z kultowymi postaciami, ponad 40 kostiumami oraz rekwizytami (peleryna Chrisopthera Reeve'a czy strój Wonder Woman z serialu z lat 70.), ale też wywiadami z twórcami pokroju Christophera Nolana czy Geoffa Johnsa. Całość uświetniają plansze autorstwa takich wybitnych artystów jak: Jim Lee, Bob Kane, Frank Miller czy Alex Ross.

Łódź jest dopiero czwartym miastem, do którego zawitała wystawa. Wcześniej można ją było oglądać w Paryżu, Londynie i Abu Dhabi.