Wydawca odzyskał kod źródłowy Rune II - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Wydawca odzyskał kod źródłowy Rune II

Właściwie to pozyskał go od dewelopera, który uciekł pod skrzydła Bethesdy.
napisał Krzysiek Kałuziński, 03 stycznia 2020 o 22:47|
Wygląda na to, że zakończył się wreszcie spór o grę Rune II. Jej producent - firma Human Head Studios - przekazał kod źródłowy wydawcy, czyli Ragnarok Game. Od teraz to on przejmie zadanie dbania o aktualizacje tytułu.

Co jest powodem takiego rozwiązania? Otóż bardzo dziwna sytuacja. Producent i wydawca mieli bowiem umowę, w ramach której powstało Rune II. Firma Ragnarok Game wspomagała dewelopera, łożąc pieniądze na kolejne etapy tworzenia gry. Zgodnie z ustalonymi warunkami studio Human Head po premierze miało nadal dbać o rozwój pozycji, tymczasem jego szef ogłosił upadłość. Co więcej, od razu wszyscy pracownicy oraz CEO utworzyli nowy zespół należący do „rodziny” Bethesdy. Dla wydawcy okazało się to sporym zaskoczeniem.

Najciekawsze jest to, że deweloperzy występujący teraz pod szyldem Roundhouse nadal pracowali nad Rune II. Wydawca uznał to jednak za złamanie umowy i zażądał wydania kodu źródłowego. Dopiero złożenie pozwu sądowego zmusiło producenta do oddania swojego dzieła firmie Ragnarok Game.