Gamedile.pl

#
Opis gry
Nickelodeon Dance 2 jest bezpośrednią kontynuacją zaprojektowanej z myślą o konsolach Xbox 360 i Nintendo Wii gry taneczno-zręcznościowej dla najmłodszych. Po raz kolejny stworzenia całości podjęło się studio High Voltage.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w grze nie uległa znaczącym zmianom, jeżeli porównywać ją z poprzednią odsłoną. Nadal musimy zatem jak najdokładniej oddać układ choreograficzny prezentowany na ekranie przez przeszło 20 postaci znanych ze stacji Nickelodeon (w obsadzie znalazło się miejsce dla Dory, Milli, Geo, Bota, Pablo i wielu innych). Co warte zauważenia, układy prezentowane w grze powstały we współpracy z profesjonalnymi choreografami tańca dziecięcego i są przystosowane do tego, by dawać najmłodszym nie tylko najwięcej frajdy, ale też stawiać przed nimi realne do realizacji zadania.

Jedną nowości w grze jest wprowadzenie tak zwanego Freeze Dance - trybu, w którym w trakcie piosenki następuje moment zatrzymania. Wtedy musimy zastygnąć w bezruchu na czas określony przez grę. Powróciły także napisy do każdej z piosenek, dzięki którym w czasie tańca można dodatkowo śpiewać ulubione utwory.

Warstwa technicznaOprawa graficzna produkcji obfituje w przyjemne i wesołe kolory - stoi też na znacznie większym poziomie, zawierając w sobie znacznie bardziej naturalne trójwymiarowe modele postaci. Ścieżka dźwiękowa, do której można tańczyć w czasie rozgrywki stanowi w grze najważniejszą rzecz. Składają się na nią utwory znane z tytułowej stacji telewizyjnej. Wśród nich znalazło się miejsce dla takich piosenek, jak „Butterfly Dance”, „Get Up and Go Go”, „Good Times” czy „Twinkle, Twinkle Little Star”. Z uwagi na fakt wydania gry jedynie w języku angielskim, piosenki w niej również trzeba śpiewać po angielsku.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Nickelodeon Dance 2

  • Platformy: 360Wii
  • Gatunek: Taneczna» Towarzyska» Zręcznościowa
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla: Kinect

Wydania gry

już wydane
# 06 listopada 2012 360Wii

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360
Wii