Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
NieR: Automata to zaprojektowana przez firmę PlatinumGames (znaną przede wszystkim ze swojej serii Bayonetta, jak również kilku innych produkcji) gra akcji, kontynuująca rozpoczętą w kwietniu 2010 roku przez studio Cavia serię. Scenariusz do niej napisał dość znany w świecie gier Yoko Taro (seria Drakengard). Choć całość osadzona jest w świecie znanym z pierwowzoru, prezentuje historię zupełnie niezwiązaną z tą w nim zaprezentowaną.

Fabuła gryHistoria opowiedziana w grze przenosi nas do dalekiej przyszłości, kiedy to ziemię atakują przybysze z innego świata - wysyłają do nas swoją armię maszyn, która ma na celu zgładzenie rasy ludzkiej. Tej udaje się jednak uciec i schronić się na powierzchni księżyca - tam też opracowuje projekt żołnierzy-androidów, którzy mają odbić Ziemię z rąk obcych.

Niestety, armia androidów jedynie spowalnia niszczenie planety przez obcą rasę - konieczne okazuje się wysłanie elitarnego składu robotycznych żołnierzy - YoRHa. To ich działania na zdezelowanej Ziemi zadecydują, czy ludzie będą mieli gdzie wracać.

Mechanika rozgrywkiNieR jest grą stawiającą przede wszystkim na bardzo dynamiczną, przesyconą walkami akcję. Główna jej część opiera się o potyczki z całymi hordami przeciwników. W jej trakcie wykorzystamy umiejętności postaci, którą będziemy kierowali, jak również liczną ilość broni (przede wszystkim białej), a nawet zaklęć, które ułatwią nam te potyczki. W grze cały czas jesteśmy w ruchu - choć eksploracja stanowi tylko jej małą część, stale brniemy do przodu. Całość uatrakcyjniają pojedynki z potężnymi bossami, stanowiące dla nas wyzwanie i zmuszające do wykazania się refleksem, spostrzegawczością, a często i logicznym myśleniem.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 28 lutego 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
Gra

NieR: Automata

  • Platformy: PCPS4
  • Gatunek: Gra akcji» TPP
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Fantasy, Science fiction

Wydania gry

już wydane
# 23 lutego 2017 PS4
# 10 marca 2017 PS4
17 marca 2017 PC