Outcast: Second Contact (Outcast Reboot HD) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako Outcast Reboot HD.
Opis gry
Outcast: Second Contact to stworzony przez studio Appeal remake gry wydanej w 1999 roku, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem i stworzona była przez tę samą firmę. Wielu jej pracowników brało udział również w tworzeniu oryginału. Mamy tu do czynienia z niemal tym samym, co oferował takowy - z tym, że w znacznie lepszym wydaniu.

Fabuła gryPrzenosimy się do 2007 roku, który w pierwowzorze oznaczał przyszłość, a współcześnie - jest alternatywną wersją niedalekiej przeszłości. W niej ludzkość posyła w kosmos sondę mającą za zadanie odkrycie obcych cywilizacji - po części się to udaje, gdyż zostaje ona przez takową zniszczona. W konsekwencji jednak powstaje czarna dziura, która zaczyna zagrażać istnieniu Niebieskiej Planety.

Ziemianie postanawiają działać - wysyłają na planetę zwaną Adelphą Cuttera Slade'a, weterana floty Stanów Zjednoczonych. Zadaniem mężczyzny i trzech naukowców, z którymi zostaje wysłany, jest zapobiegnięcie katastrofie. Po przybyciu jednak tutejsi Talanie uznają go mesjaszem i legendarnym osobnikiem mającym uratować ich od jarzma Faé Rhân.

Warstwa technicznaOutcast: Second Contact pod względem schematów rozgrywki nie różni się znacząco od swojego pierwowzoru. W związku z tym przenosimy się do ogromnego otwartego świata, którego eksploracja jest jednym z najistotniejszych zadań. W międzyczasie wchodzimy w interakcję z jego mieszkańcami i staramy się pchać linię fabularną do przodu.

Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a oprócz samej eksploracji czeka nas w niej również walka. Nie każdy mieszkaniec nowo odkrytej planety będzie do nas bowiem pozytywnie nastawiony. Istotne okazuje się tu również rozwiązywanie zagadek logicznych, zazwyczaj ściśle związanych z warstwą fabularną.

Warstwa technicznaNajwiększą zmianą w stosunku do pierwowzoru jest wprowadzenie w remake'u nowoczesnej oprawy graficznej, bardziej pasującej do współczesnych standardów. Outcast: Second Contact oparte zostało na autorskim silniku i stworzone od absolutnych podstaw. W związku z tym autorom udało się opracować grę pozbawioną wad poprzedniczki, jak również zadbać o znacznie lepszą prezentację tego samego, co było dostępne w oryginalnej wersji tytułu.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 08 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Outcast: Second Contact

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: Gra akcji
  • Producenci: Appeal
  • Wydawcy: # Bigben Interactive
  • Tematy Alternatywna historia, Science fiction
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 14 listopada 2017 PS4
14 listopada 2017 PC
# 14 listopada 2017 PS4XO