Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Owlboy

PC
Opis gry
Owlboy to gra zręcznościowa, w której przyjdzie nam przejąć kontrolę nad Otusem - tytułowym chłopcem-sową. Ten przenosi się do niesamowitej krainy przepełnionej różnego rodzaju lochami i spragnionych jego śmierci potworami.

Gra jest dość nietypową platformówką. Jej unikalność sprowadza się do tego, iż nie biegniemy tutaj w jedną stronę pokonując przeciwników, na przykład poprzez skakanie im na głowy. Tutaj, z uwagi na specjalne umiejętności głównego bohatera, jesteśmy w ciągłym locie, a kolejne poziomy pokonujemy szybując pomiędzy kolejnymi przeszkodami. Do czego jednak sprowadza się fabuła opisywanej produkcji? Otóż osadę Vellie zaatakowali podniebni piraci. To właśnie naszemu głównemu bohaterowi przyjdzie powstrzymać najeźdźców. Naturalnie w grze nie brakuje również wszelkiego rodzaju zadań pobocznych, co sprawia, że jest jeszcze ciekawsza i bardziej wciągająca.

Oprawa graficzna produkcji Owlboy została wykonana w specyficznym stylu, znanym z czasów SNESa czy Amigi. Oznacza to, iż mamy tutaj do czynienia z bardzo pixelową grafiką, bardzo odbiegającą od nowoczesnych standardów.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 02 października 2011.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
Gra

Owlboy

  • Platformy: PC
  • Gatunek: Platformówka
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla:

Wydania gry

planowane
# 2013 PC