Gamedile.pl

#
Opis gry
PlayStation VR Worlds to zestaw pięciu gier wykorzystujących gogle do wirtualnej rzeczywistości, kompilacja została przygotowana przez Sony Computer Entertainment London Studio na premierę tego urządzenia. W zamyśle miał on pokazywać techniczne możliwości konsoli i VR. Playstation VR Worlds wydane zostało wyłącznie na Playstation 4 w roku 2016.

Z oczywistych powodów każda z załączonych gier prezentowana jest w widoku pierwszoosobowym.

The London HeistPozycja pozwala nam wcielić się w rolę kryminalisty - w ramach rozgrywki zajmować się będziemy kradzieżą czy strzelaniem do wrogów. W The London Heist nasza postać pozostaje jednak przez cały czas nieruchoma - my zajmujemy się natomiast wyłącznie celowaniem. Sterowanie odbywa się za pomocą dwóch kontrolerów Move lub zwykłego pada.

VR LugeGra pozwala nam wziąć udział w nietypowym wyścigu, w którym suniemy po ulicach leżąc na deskorolce. Naszym zadaniem jest oczywiście jak najszybsze i najsprawniejsze dotarcie do celu. Musimy jednak unikać licznych przeszkód, w tym innych uczestników ruchu.

Into the DeepTa produkcja z kolei przeznaczona jest dla osób preferujących spokojną (stosunkowo) rozgrywkę. Wcielamy się tutaj w rolę nurka, który zanurza się w morskie głębie w specjalnej klatce i ma możliwość podziwiania podwodnego życia. Jedynym zagrożeniem są tutaj ryby, które niekiedy przypuszczają na nas szturm, a my musimy unikać ich ataków wykonując ruchy głową.

Scavenger's OdysseyGra akcji z gatunku science fiction, w której wcielamy w rolę kosmicznego awanturnika i łowcy skarbów. Wyposażeni w specjalny skafander, bierzemy udział w efektownych walkach z robotami i obcymi.

Danger BallRodzaj futurystycznej symulacji przypominającej klasycznego ping ponga. W tym wypadku naszym zadaniem jest odbijanie piłki do przeciwnika za pomocą celownika, który reaguje na ruchy głowy. Zabawę urozmaicają specjalne zdolności, które pomagają osiągnąć nad rywalem przewagę.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 11 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

PlayStation VR Worlds

Wydania gry

już wydane
# 13 października 2016 PS4
# 13 października 2016 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4