Gamedile.pl

#

Portal Knights

PCPS4XOiOSANDSwitch
Opis gry
Portal Knights to zaprojektowana przez znane z gry Sacred 3 studio Keen Games gra RPG akcji, dająca nam dużo swobody zabawy, stawiająca bardziej na rozgrywkę, niż na opowiadaną historię, która stanowi zaledwie pretekst do zabawy i nie jest w niej czymś istotnym.

Gra debiutowała w ramach programu Wczesnego Dostępu na łamach platformy Steam - szybko zdobyła popularność, co doprowadziło do wydania jej na większości wiodących platform sprzętowych.

Mechanika rozgrywkiAkcja produkcji rozgrywa się na losowy wygenerowanych trójwymiarowych świata i rozpoczyna się od stworzenia postaci, którą będziemy kierować w czasie zabawy. Określamy jej płeć, wygląd oraz klasę (do wyboru mamy maga, zwiadowcę i wojownika), przy czym trzeci element, na spółkę z ekwipunkiem i ścieżką rozwoju, jaką obierzemy, definiował będzie styl naszej rozgrywki.

W czasie zabawy zwiedzamy kolejne części świata, w tym rozsiane po nim lochy, wykonujemy przydzielane nam zadania, walczymy z wrogami i zbieramy surowce. Wraz z dokonywaniem kolejnych postępów, zbieramy doświadczenie, które pozwala nam na rozwój własnej postaci. Zbierane surowce służą z kolei do tworzenia przedmiotów w systemie craftingu. Tworzyć możemy nie tylko części ekwipunku, ale też i budynki.

Niejednokrotnie w czasie zabawy czeka nas walka z nieprzyjaciółmi - ta ma charakter czysto zręcznościowy i zmusza nas do dynamicznego przemieszczania się i okładania przeciwników ciosami. Poza standardowymi wrogami, co jakiś czas na naszej drodze staną znacznie silniejsi bossowie.

Poza gry w pojedynkę, bawić możemy się również w kooperacji z maksymalnie trzema przyjaciółmi.

Warstwa technicznaSama gra została utrzymana w kolorowej i przyjemnej dla oka stylistyce. Naszym zmaganiom towarzyszy nieintruzyjna ścieżka dźwiękowa, mająca za zadanie zachęcać do podróży po świecie gry.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
1-4 graczy, kooperacja, multiplayer

Gry podobne do Portal Knights

Gra

Portal Knights

  • Platformy: PCPS4XOiOSANDSwitch
  • Gatunek: RPG
  • Producenci: Keen Games
  • Wydawcy: Techland 505 Games
  • Tematy Sandbox
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 18 maja 2017 PC
# 19 maja 2017 PS4XO
# 19 maja 2017 PS4XO
# 24 listopada 2017 Switch
# 24 listopada 2017 Switch
# 06 grudnia 2017 iOSAND