Gamedile.pl

#
Opis gry
Red Dead Redemption to stworzona przez utytułowane studio Rockstar Games (znane między innymi z kultowej serii Grand Theft Auto) gra, która przenosi nas na Dziki Zachód. Wcielamy się tutaj w postać mężczyzny zwanego Johnem Marstonem - oprycha, który musi poradzić sobie z jego wrogami, jednocześnie nie dając się zwariować wkraczającemu w XX wiek światu, który okaże się schyłkiem dla ery rewolwerowców i samego Dzikiego Zachodu.

Rozgrywka w grze jest bardzo dynamiczna. Podczas poznawania kolejnych fragmentów dość skomplikowanej fabuły nie obędzie się bez sięgania po broń. Świat gry bowiem, niczym w westernie, wypełniony jest szukającymi burdy rzezimieszkami. Naturalnie rzecz biorąc pełno jest tu scen pojedynków na środku miasta, pogoni za dyliżansem czy bijatyk w okolicznym barze. Świat gry jest jednak na tyle zróżnicowany, że również i w tak brutalnym świecie znajdzie się ktoś, z kim będziemy w stanie zamienić kilka słów.

Już po pierwszym spojrzeniu w oczy rzuca się dopracowana i bardzo charakterystyczna oprawa graficzna opisywanej produkcji. Została ona wykonana w bardzo staranny sposób i znakomicie oddaje klimat Dzikiego Zachodu. Zabawę toczymy jednak nie tylko w dzień - równie często przyjdzie nam przemierzać prerie w nocy. Autorzy gry zadbali również i o to. Jednym zdaniem: gra zaskakuje technicznie niemal na każdym kroku. Całości dopełnia dynamiczna ścieżka dźwiękowa, zmieniająca się w zależności od sytuacji panującej na ekranie.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 25 kwietnia 2012.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Powstaje petycja do Rockstar Games w sprawie Red Dead Redemp...

  19 października 2016
  Wczoraj Rockstar Games ogłosiło, że trwają prace nad Red Dead Redemption 2. Nie wszyscy jednak są zadowoleni. Studio jak na razie przewiduje tylko wersję na konsole PS4 i Xbox One. Gracze zdecydowali się...
 • #

  Rockstar zapowiedział kontynuację Red Dead Redemption

  18 października 2016
  Zapowiedziano Red Dead Redemption 2 - kontynuację niezwykle popularnej gry akcji. Ma ona zadebiutować na konsolach PS4 oraz Xbox One jesienią przyszłego roku. 20 października pojawi się natomiast jej pierwszy...
Gra

Red Dead Redemption

Wydania gry

już wydane
# 18 maja 2010 360PS3
# 21 maja 2010 360PS3