Redout - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Redout

PCPS4XOSwitch
Opis gry
Redout to zaprojektowana w niezależnym studiu deweloperskim 34BigThings gra wyścigowa czerpiąca wzorce między innymi z popularnego cyklu WipeOut. Trafiła na łamy komputerów osobistych i konsol Xbox One oraz PlayStation 4. W późniejszym okresie do platform docelowych dołączyło Nintendo Switch.

Fabuła gryZaprezentowana w grze historia nie gra większej roli, acz rozgrywa się w 2560 roku, kiedy to wszelkie surowce istniejące na Ziemi uległy wyczerpaniu, a ludzkość zmuszona została do emigracji na najbliższe planety. Większość populacji trafiła na Księżyc i planety pokroju Marsa i Jowisza - Ziemia stała się z kolei miejscem wycieczek oraz turniejów i widowisk. Jednym z najpopularniejszych stało się Solar Redout Racing League, w którym sportowcy ścigają się na pokładach antygrawitacyjnych poduszkowców. Nam przyjdzie wcielić się w pilota jednego z nich.

Mechanika rozgrywkiRedout to dynamiczne wyścigi, w których naszym głównym zadaniem jest wyprzedzenie innych i dotarcie na metę na pierwszym miejscu. Przejmujemy kontrolę nad jednym z kilkunastu dostępnych poduszkowców - każdy z nich dysponuje nie tylko własnym wyglądem, ale i innymi cechami wyróżniającymi go na tle innych w trakcie rozgrywki. Jedne pojazdy radzą sobie lepiej na zakrętach, inne potrafią osiągnąć niesamowite prędkości na prostych odcinkach. Na trasach porozrzucane zostały power-upy, dzięki którym całość ma jeszcze bardziej zręcznościowy charakter. Dają nam one dostęp do przyspieszenia, tarcz, większej przyczepności, ale też możliwości przeszkadzania rywalom.

Na kampanię dla pojedynczego gracza składa się przeszło 75 mistrzostw, które nie zawsze polegają na zajęciu pierwszej pozycji, a często sprowadzają się do pobijania rekordów punktowych czy też zdobywania jak największej ilości punktów. Dodatkowym czynnikiem, na który trzeba zwracać uwagę jest bezpieczna jazda - obijanie się o krawędzie może poskutkować uszkodzeniem pojazdu i zmniejszeniem jego efektywności w wyścigu.

Przy jednym urządzeniu bawić się możemy jedynie w pojedynkę, jednak korzystając z sieci wyścigi możemy rozgrywać z jedenastoma innymi uczestnikami.

Warstwa technicznaRedout powstało na bazie silnika Unreal Engine, dzięki któremu udało mu się osiągnąć wysokiej jakości oprawę graficzną przy jednoczesnym zachowaniu płynności zabawy. Całość oferuje wsparcie dla gogli VR, jednak nie wymaga ich do rozgrywki.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 30 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
1-12 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

Redout

Wydania gry

już wydane
02 września 2016 PC
# 29 sierpnia 2017 PS4XO
# 31 sierpnia 2017 PS4XO
14 maja 2019 Switch