Gamedile.pl

#
Znana także jako Resident Evil 7: Biohazard.
Opis gry

Informacje ogólneResident Evil VII: Biohazard to kolejna odsłona popularnej serii survival horrorów, od lat tworzonej i wydawanej przez studio Capcom i skupiającej się na tematyce zombie. O grze po raz pierwszy usłyszeliśmy (oficjalnie) w czasie targów E3 2016, które odbyły się w Los Angeles. Wtedy to też autorzy podali, że całość wspiera kontrolery Wirtualnej Rzeczywistości (VR), za pomocą których można ją przejść w całości.

Fabuła gryHistoria opowiedziana w grze osadzona jest we współczesnej Ameryce, a konkretniej rzecz ujmując - na jej wiejskich obszarach. Fabuła rozpoczyna się tuż po dramatycznych wydarzeniach z poprzedniej odsłony serii (Resident Evil 6). Po raz kolejny przyjdzie nam mierzyć się ze skutkami śmiercionośnego wirusa, który już jakiś czas temu zaczął nieść popłoch wśród obywateli Stanów Zjednoczonych, zmieniając ich w przerażające potwory, do złudzenia przypominające zombie. Po raz kolejny gra stara działać na emocje użytkownika, budując atmosferę strachu i stałego suspensu.

Mechanika rozgrywkiSame założenia zabawy w Resident Evil 7 nie odibegają w znaczącym stopniu od tego, co zaprezentowały poprzednie serie - nadal całość skupia się na eksploracji kolejnych, mniejszych lub większych, lokacji rozwiązywaniu łamigłówek oraz... po prostu walce o przetrwanie. Oczywiście nie obędzie się bez starć z bardzo niebezpiecznymi przeciwnikami.

Ze względu na to, że całość została wydana ze wsparciem dla kontrolerów Wirtualnej Rzeczywistości (w tym przede wszystkim dla PlayStation VR), autorzy postawili tutaj na rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby (w przeciwieństwie do poprzednich odsłon cyklu). Jeszcze bardziej pogłębia to atmosferę strachu i pozwala nam wczuć się w postać, którą kierujemy.

Warstwa technicznaZ uwagi na wspomnianą wcześniej Wirtualną Rzeczywistość, autorzy zmuszeni byli zmienić silnik gry. Zamiast modyfikować stary, postanowili stworzyć nowy od zupełnych podstaw. Tak powstał RE Engine, łączący w sobie duże możliwości w dostarczaniu oprawy audiowizualnej na najwyższym poziomie ze wsparciem na VR.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 20 czerwca 2016.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Bardzo dobra sprzedaż Resident Evil 7 - trzy miliony sztuk t...

  10 lutego 2017
  Z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy na całym świecie spotkała się gra Resident Evil 7: Biohazard. Jak chwali się Capcom w swoim najnowszym oświadczeniu, już przeszło trzy miliony kopii gry trafiło na...
 • #

  Dzisiaj debiutują Resident Evil 7, Yakuza 0 i Cayne

  24 stycznia 2017
  24 stycznia raczy nas aż trzema tytułami. Największym hitem dzisiejszego dnia jest bez dwóch zdań nowy Resident Evil - dużą rzeszę fanów ma jednak także cała seria Yakuza, z kolei Cayne to nowe dzieło...
 • #

  Demo Resident Evil 7 z łatką poprawiającą błędy

  28 grudnia 2016
  19 grudnia pisaliśmy o demie Resident Evil 7, które pojawiło się na platformie Steam. Nie wszystkim graczom dane było jednak przetestować najnowszą odsłonę popularnej serii survival horrorów. Problemy...
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalne


 • System operacyjny: Windows 7/8/8.1/10 (64-bit)

 • Procesor: Intel Core i5-4460 2,70 GHz lub AMD FX-6300

 • Pamięć: 8 GB

 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 760 lub AMD Radeon R7 260x

Gra

Resident Evil VII: Biohazard

 • Platformy: PCPS4XO
 • Gatunek: Gra akcji
 • Producenci:
 • Wydawcy:
 • Tematy Horror, Zombie
 • Wsparcie dla: VR

Wydania gry

już wydane
# 24 stycznia 2017 PCPS4XO
# 24 stycznia 2017 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4