Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Rigs: Mechanized Combat League to powstała z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR i konsoli PlayStation 4 zręcznościowa gra akcji. Jest dziełem Guerrilla Cambridge, będącego oddziałem popularnego studia deweloperskiego i skupia się przede wszystkim na rozgrywkach wieloosobowych. Oferuje jednak również kampanię dla pojedynczego gracza, w której możemy zmagać się w tytułowej lidze, wcielając się w postać pilota mecha zwanego Rigiem.

Mechanika rozgrywkiOsią napędową gry Rigs jest tryb multiplayer online, w którym przejmujemy kontrolę nad jednym z przynależących do kilku klas Rigów, by wziąć udział w szalonych pojedynkach zespołowych przeciwko innym graczom. Akcja produkcji toczy się na różnego rodzaju arenach, z których każda naszpikowana jest rozmaitymi przeszkodami, pułapkami, ale też udogodnieniami - ich odpowiednie wykorzystanie może w znacznym stopniu wspomóc rozgrywkę. Jeżeli nie odpowiadają nam pojedynki drużynowe (podstawowym jest 3 na 3 graczy), możemy stoczyć walkę z jednym rywalem. Wtedy jednak rolę dwóch pozostałych przejmie Sztuczna Inteligencja.

Oprócz trybów rozgrywki wieloosobowej, gra daje nam możliwość zabawy w pojedynkę. W module kampanii jednoosobowej bierzemy udział w rozgrywkach Mechanized Combat League - od podstaw tworzymy zatem własnego mecha (Riga) i rozwijamy go wraz z kolejnymi potyczkami ze Sztuczną Inteligencją. Później natomiast możemy przenieść cały nasz postęp do sieci. W rozgrywkach single playerowych towarzyszą nam sojusznicy kierowani przez SI, a wraz z postępami dokonywanymi w trakcie kariery zdobywamy punkty sławy, które pozwalają nam na werbowanie lepszych sprzymierzeńców.

Warstwa technicznaZ uwagi na dostęp do technologii opracowanej przez firmę-matkę, Guerrilla Games, twórców między innymi serii Killzone, autorom udało się osiągnąć bardzo wysoki poziom oprawy graficznej. Całość utrzymuje futurystyczny klimat.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 maja 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Gra

Rigs: Mechanized Combat League

Wydania gry

już wydane
# 13 października 2016 PS4
# 13 października 2016 PS4