Gamedile.pl

#
Opis gry
Samurai Warriors 4 to stworzona przez studio Omega Force kontynuacja znanego cyklu gier akcji z samurajami na pierwszym planie. Początkowo tytuł debiutował wyłącznie w Japonii, 20 marca 2014 roku - pod koniec tego samego roku trafił również na Zachód. Sam w sobie jest swoistym sposobem autorów na świętowanie dziesięciolecia istnienia całej serii.

Fabuła gryOpowiadana w grze historia przenosi nas w czasy feudalnej Japonii i prezentuje realne historyczne wydarzenia. Te są bardzo różnorodne, a linia fabularna, którą w danym momencie podążamy zależy od wybranej przez nas postaci (tych jest przeszło 50). W przeciwieństwie do poprzednich części, nie każda postać posiada jednak swój odrębny wątek. Autorzy podzielili historie w taki sposób, by jedna tyczyła się co najmniej kilkorga bohaterów.

Mechanika rozgrywkiSamurai Warriors 4 schematami rozgrywki nie różni się znacząco od poprzednich odsłon serii. Mamy tu zatem do czynienia z bardzo dynamicznym slasherem, w którym naszym zadaniem jest przede wszystkim walka z watahami wrogów. Powiew świeżości wprowadza możliwość wyboru dwóch postaci, między którymi możemy potem się przełączać w dowolnym momencie zabawy. Pojawił się także tryb, w którym pokierujemy postacią wykreowaną przez nas samych.

Warstwa technicznaChoć oprawa wizualna produkcji uległa zauważalnej poprawie w stosunku do tej zaprezentowanej w poprzedniej części serii, nie różni się znacząco właśnie od niej i reprezentuje tę samą stylistykę, co ona.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
2 graczy, kooperacja, multiplayer
Gra

Samurai Warriors 4

  • Platformy: PS3PSVPS4
  • Gatunek: Gra akcji» Hack & slash
  • Producenci: Omega Force
  • Wydawcy: Koei Tecmo
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 20 marca 2014 PS3
# 04 września 2014 PS4
# 21 października 2014 PS4
# 21 października 2014 PSVPS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4
PSV
PS3