Gamedile.pl

#
Opis gry
Scrap Metal to stworzona z myślą o konsoli Xbox 360 zręcznościowa gra wyścigowa z widokiem z góry, nastawiona przede wszystkim na jak największą demolkę. Swoimi założeniami nawiązuje do znanych przedstawicielek gatunku, w tym przede wszystkim do popularnego Death Rally. Całość powstała w niezależnym studiu deweloperskim Slick Entertainment i przeznaczona została do dystrybucji cyfrowej.

Mechanika rozgrywkiJak już zostało wspomniane wcześniej, cała gra ma bardzo zręcznościowy charakter. Kierując jednym z wielu dostępnych pojazdów (w tym zwykłych osobówek, a nawet tirów, monster trucków czy wagonów kolejowych) musimy poradzić sobie z przeciwnikami i zająć pierwsze miejsce w wyścigach. Te rozgrywają się na przeszło sześćdziesięciu różnych trasach. W czasie rozgrywki zdobywamy power-upy, które są w stanie dać nam czasową przewagę nad innymi, bądź też utrudnić poruszanie się przeciwnikom. Wszystkie chwyty są tutaj dozwolone, a zwycięstwo należeć będzie do tego najsprytniejszego.

Gra oferuje dość dużą ilość trybów rozgrywki wieloosobowej. Bawić można się zarówno w sieci, jak i przy podzielonym ekranie (w tym drugim przypadku maksymalna ilość graczy to 4). Bawiąc się z przyjaciółmi możemy spróbować swoich sił w klasycznym wyścigu, bądź też na przykład zagrać w tak zwane „king of the hill”, stoczyć bój o to, kto przetrwa najdłużej na zamkniętej arenie bądź też w tryb pościgu, w którym jeden gracz ucieka przed innymi.

Warstwa technicznaOprawa audiowizualna produkcji została zaprojektowana z myślą o średnio wymagających użytkownikach konsoli. Powstała w pełnym trójwymiarze - najwięcej uwagi przykuwają tutaj efekty specjalne związane z eksplozjami, które w grze są czymś na porządku dziennym.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 lutego 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Gra

Scrap Metal

  • Platformy: 360
  • Gatunek: Zręcznościowa» Wyścigi
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna

Wydania gry

już wydane
# 10 marca 2010 360